Miniaturowa komórka z Chin

W Sieci pojawił się opis interesującego telefonu komórkowego o nazwie Xun Chi 138. Urządzenie, które produkowane jest w Państwie Środka, wyróżnia się spośród innych dostępnych na rynku telefonów przede wszystkim niewielkimi wymiarami.

Długość telefonu to zaledwie 67 mm, natomiast waga - 55 g. Urządzenie wyposażone zostało w kolorowy (260 tysięcy kolorów), dotykowy wyświetlacz TFT z funkcją rozpoznawania pisma ręcznego (oczywiście dołączono odpowiedni rysik). Ponadto oddaje do dyspozycji użytkownika wbudowany aparat cyfrowy o rozdzielczości 1,3 miliona pikseli, obsługę GPRS, możliwość odtwarzania plików MP3 oraz wewnętrzną pamięć o pojemności 121 MB (bez możliwości jej rozbudowy).

Aparat jest na tyle mały, że zabrakło w nim klawiatury numerycznej (jest tylko pięć przycisków funkcyjnych). Wybór połączenia możliwy jest z poziomu ekranu dotykowego. Warto też dodać, że "komórka" komunikuje się z komputerem za pomocą złącza USB. Niestety nic nie wiadomo o cenie oraz terminie wprowadzenia do sprzedaży nowego urządzenia.

Zdjęcia miniaturowej "komórki" można obejrzeć w serwisie PhoneDaily.