Miniaturowa tania (1000 zł!) drukarka 3D "podbiła" Kickstartera w 11 minut

Tania drukarka 3D to marzenie wielu z nas. Być może wkrótce będziemy mogli je spełnić.

Technologia druku 3D to najciekawsze od lat rozwiązanie, które może (i już to robi) zmienić nasze życie. Oczywiście jak na nową technologię przystało (tak naprawdę to nie jest ona nowa, tylko ostatnimi laty zaczęła się bardzo dynamicznie rozwijać) drukarki 3D są jeszcze drogie, co z czasem jednak z pewnością się zmieni. Pomóc w tym może drukarka Micro start-upu o nazwie M3D, za którym stoją David Jones i Michael Armani.

Drukarka Micro cechuje się kompaktową konstrukcją (jej obszar roboczy to 10,9 x 11,3 x 11,6 cm), niewielką wagą (ma być nawet 10 razy lżejsza od podobnych konstrukcji konkurencji) oraz bardzo atrakcyjną ceną, która z pewnością skusi wiele osób pragnących skorzystać z możliwości technologii druku 3D.

Skąd to wiem? Z otwarcia, jakie projekt miał na Kickstarterze. Po rozpoczęciu kampanii crowdfundingowej, która zakładała zebranie w miesiąc 50 tysięcy dolarów, internauci wręcz rzucili się ze wsparciem, dzięki czemu wspomniana kwota została zgromadzona w...11 minut. W momencie pisania tego tekstu wyniki zbiórki wyglądają następująco:

Miniaturowa tania (1000 zł!) drukarka 3D "podbiła" Kickstartera w 11 minut

Wsparcie projektu taniej drukarki 3D "dla mas"

Jak widzicie zebrana kwota nieuchronnie zbliża się do miliona dolarów. Zbiórka potrwa jeszcze 29 dni...

Drukarka Micro "dla mas" będzie kosztowała 199 USD w przypadku pierwszych wpłacających, natomiast w przypadku pozostałych 299 USD. Pierwsze jej egzemplarze mają trafić na rynek jeszcze w tym roku.