Miniaturowe, 4-gigabajtowe karty od SanDiska

Firma SanDisk wprowadziła do swojej oferty dwie nowe karty pamięci - Memory Stick Micro (M2) oraz microSDHC. Nowości mogą się pochwalić możliwością zmagazynowania do 4 GB danych.

Miniaturowe, 4-gigabajtowe karty od SanDiska

Memory Stick Micro (M2)

Karta Memory Stick M2 przeznaczona jest do współpracy z wszystkimi telefonami komórkowymi (np. Sony Ericsson Walkman) wyposażonymi w slot M2. Dzięki specjalnemu adapterowi Memory Stick PRO Duo jest też kompatybilna z różnego rodzaju aparatami cyfrowymi dysponującymi slotem Memory Stick. Oddaje ona użytkownikowi do dyspozycji 4 GB pamięci. Karta mierzy 15 x 12,5 x 1,2 mm i pod względem miniaturyzacji ustępuje miejsca jedynie formatowi microSD (11 x 15 x 1 mm).

Miniaturowe, 4-gigabajtowe karty od SanDiska

microSDHC

Druga z nowości, czyli karta microSDHC (Class 2) może się - podobnie jak poprzednik - pochwalić 4-gigabajtową pojemnością. Jak można przeczytać w opublikowanej informacji prasowej, została ona stworzona głównie z myślą o telefonach pozwalających na korzystanie z serwisu Vcast (np. LG VX9400 V CAST Mobile TV). Nowość będzie sprzedawana wraz z przejściówką umożliwiającą jej użycie w urządzeniach dysponujących slotem SD.

Memory Stick Micro (M2) trafi na rynek w maju w wersji OEM (jej cena nie została podana), natomiast karta microSDHC pojawi się w sprzedaży 1 maja w cenie 130 USD.

Więcej informacji na ich temat można znaleźć na stronie producenta.