Miniaturowy Optio 430 Pentaxa

Obok nowych produktów tradycyjnego sprzętu fotograficznego, firma Pentax przedstawiła podczas targów Photo Plus Expo cyfrowy aparat fotograficzny Optio 430.

W nowej ofercie firmy Pentax przedstawionej podczas targów Photo Plus Expo, znalazł się 4,13 megapikselowy cyfrowy aparat fotograficzny Optio 430, który według przedstawicieli producenta, jest najmniejszym i najlżejszym 4 megapikselowym aparatem dostępnym na rynku. Miniaturowe urządzenie posiada wymiary 9,1 x 5,8 x 3 cm i waży około 200 gramów, a według przedstawicieli Pentaxa, jednym z sekretów jego konstrukcji jest zastosowanie 'MCM' czyli 'multi-chip module', który integruje funkcje CPU, ASIC i pamięci.

Optio 430 wyposażony jest poza tym w soczewki z 3x zoomem umieszczone w aparacie przy pomocy nowego mechanizmu, który 'cofa' je do wnętrza aparatu i automatycznie przykrywa po wyłączeniu urządzenia. Nowy aparat Pentaxa posiada także wbudowaną lampę błyskową, ręczny tryb ustawiania ostrości oraz funkcje obsługi DPOF dla obsługiwanych drukarek, a główny interfejs Optio 430 pozwala użytkownikom na wybór różnych trybów robienia i przeglądania fotografii. Optio 430 zapisuje dane na karcie CompactFlash Type I, jest kompatybilny ze standardem Mass Storage Class, a do komputera Macintosh można go podłączyć za pomocą interfejsu USB.

http://www.pentaxusa.com


Zobacz również