Minikamera - maksirozdzielczość

Firma Sony zaprezentowała nową kamerę wideo charakteryzującą się możliwością nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości HD. HDR-HC3 jest następcą modelu HC1 obecnego na rynku od drugiej połowy 2005 r.

Nowe urządzenie jest mniejsze i lżejsze od poprzedniczki o 26 procent, jak podaje producent. Posiada obudowę o wymiarach 82 x 78 x 139 mm - jego masa to 500 g. Wyposażone jest w 2,7-calowy dotykowy wyświetlacz LCD oraz obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T z 10-krotnym zoomem optycznym pokryty specjalną powłoką redukującą odbicia i zwiększającą kontrast.

Minikamera - maksirozdzielczość

Sony HDR-HC3

Zastosowany w nim przetwornik Sony ClearVid CMOS charakteryzuje się szerokim zakresem dynamicznym, brakiem rozmycia obrazu, dużą czułością, niskim poziomem zakłóceń oraz małym poborem energii. Kamera potrafi na standardowej baterii nagrać film o długości 100 minut. Obraz zapisywany jest jak w modelu HC1 na nośnikach miniDV. Oprócz podstawowej funkcji nagrywania filmów HDR-HC3 można za jej pomocą wykonywać również zdjęcia.

Minikamera - maksirozdzielczość

Sony HDR-HC3

Nowe urządzenie powinno się pojawić w sprzedaży na rynku japońskim 3 marca w cenie 1354 USD. Poza Japonią należy się go spodziewać od kwietnia, niestety nie wiadomo w jakiej cenie.

Więcej informacji: Sony.