Minimysz od Asusa

MS-71 Ultra-Mini Wireless Mouse to najnowsza bezprzewodowa mysz firmy Asus. Jej producent twierdzi, że jest to najmniejsze tego typu urządzenie na świecie.

Najnowsza mysz Asusa komunikuje się z komputerem drogą bezprzewodową (częstotliwość radiowa 2,4 GHz). Charakteryzuje się ona niezwykle małymi gabarytami (65,8 x 25,1 x 17,5 mm) i - jak twierdzi jej producent - często jest określana jako "jednopalcowa mysz". Urządzenie korzysta z podłączanego do portu USB nadajnika (jego wymiary to 24,78 x 17,50 x 16 mm) oraz optycznego sensora pozwalającego na pracę z rozdzielczością 800 dpi.

Minimysz od Asusa

MS-71 Ultra-Mini Wireless Mouse

Nowość ma się idealnie nadawać do współpracy z charakteryzującym się niewielkimi wymiarami notebookiem Eee PC. Sprzęt wyposażono w system inteligentnego zarządzania energią oraz możliwość szybkiego podładowania akumulatora w zaledwie 3 minuty (po podłączeniu do portu USB, powinno to pozwolić na dzień pracy). Warto też wspomnieć o 30-metrowym zasięgu, dwóch przyciskach, wbudowanej rolce oraz dwóch dostępnych kolorach obudowy - białym (MS-712) i czarnym (MS-711).

Niestety cena kompatybilnego z systemami Windows 98/ME/XP urządzenia nie została podana.

Więcej informacji: Asus