Mininotebook Aristo Pico 840 trafił na polski rynek

Na polskim rynku jest już dostępny mininotebook Aristo Pico 840. Urządzenie o wymiarach zbliżonych do kartki w formacie A4 zostało zbudowane w oparciu o energooszczędną platformę firmy VIA.

Produkt firmy Comes to mininotebook wyposażony w ekran o przekątnej 8,9-cala i rozdzielczości 1024x600. Podstawę jego konstrukcji stanowi energooszczędna platforma firmy VIA. W jej skład wchodzi procesor VIA C7-M, taktowany zegarem 1,2 GHz oraz chipset VIA VX800. Wspomniane komponenty podczas pracy pobierają zaledwie 3,5 W, a trybie bezczynności 0,1 W, co w praktyce przekłada się na ciągłą pracę na bateriach przez 5 godzin.

Mininotebook Aristo Pico 840 trafił na polski rynek

Aristo Pico 840 to mininotebook zbudowany w oparciu o energooszczędną platformę firmy VIA

Układ graficzny zintegrowany z chipsetem umożliwia jednoczesne wyświetlanie obrazu na dwóch ekranach (DualView), dzięki czemu Aristo Pico 840 sprawdzi się nie tylko w roli urządzenia przenośnego, ale również w bardziej zaawansowanych zastosowaniach, wymagających korzystania z dwóch wyświetlaczy.

Komputer jest ponadto wyposażony w 1 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 60 GB, touchpad oraz pełnowymiarową klawiaturę. Obsługuje sieci WiFi oraz udostępnia moduł Bluetooth 2.0, umożliwiający nawiązywanie połączeń z telefonami komórkowymi czy też drukarkami. Użytkownicy mogą ponadto korzystać z kamery internetowej o rozdzielczości 1,3 megapikseli, portów USB 2.0 i czytnika kart pamięci. Na uwagę zasługuje też gniazdo ExpressCard 34, przeznaczone do podłączania na przykład tunera TV lub modemu UMTS/HSDPA. Jest ono rzadko spotykane w tej klasie urządzeń.

Produkt o wymiarach zbliżonych do kartki A4 waży około 1 kg. Jest oferowany w dwóch wersjach, różniących się wykorzystywanym systemem operacyjnym. Model pracujący pod kontrolą systemu Windows XP Home wyceniono na około 1195 zł. Zakup wersji z systemem Linux Ubuntu 8.04 wiąże się z wydaniem około 1024 zł. Komputer jest objęty dwuletnią gwarancją.