Mininotebooki z Vistą

W ofercie firmy Fujitsu pojawiły się nowe notebooki z serii Loox T - modele T50, T50U, T70 i T70U. Urządzenia będą sprzedawane z preinstalowanym systemem z rodziny Windows Vista.

W skład nowej serii weszły cztery modele o oznaczeniach T50,T50U, T70 i T70U. Urządzenia, które ważą niewiele ponad kilogram, dołączą do dosyć szerokiego grona dostępnych na rynku tzw. subnotebooków.

Niewielkie notebooki Fujitsu z serii Loox T

Niewielkie notebooki Fujitsu z serii Loox T

Producent wyposażył modele T50/T50U w procesor Intel Celeron M pracujący z częstotliwością 1,2 GHz, który współpracuje z 512 MB pamięci oraz dyskiem twardym o pojemności 60 GB. Z kolei w modelach T70/T70U zastosowano procesor Intel Core Solo (1,2 GHz), 80-gigabajtowy dysk twardy oraz 1 GB pamięci. Cała czwórka oddaje ponadto do dyspozycji użytkownika 10,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, wbudowaną wieloformatową nagrywarkę DVD oraz (w przypadki urządzeń z literką U) tuner telewizyjny 1Seg. Warto też wspomnieć o baterii, która powinna wystarczyć maksymalnie na 4,8 godziny pracy oraz preinstalowanym systemie z rodziny Microsoft Windows Vista.

Niestety ceny nowości, które powinny trafić do sprzedaży 30 stycznia, nie zostały na razie podane.


Zobacz również