Minipecety z mocnym wnętrzem

Iwill, jako kolejny producent zaprezentował serię ciekawych stylistycznie, miniaturowych komputerów PC pozwalających na instalację wydajnych procesorów Intel Pentium 4.

Minipecety z mocnym wnętrzem

Nowa seria "kadłubków" Iwill składa się z trzech modeli: XP4, XP4G oraz ZPC.

XP4 bazuje na płycie głównej z chipsetem i845GV wyposażonym w zintegrowany rdzeń graficzny Intel Extreme Graphics. Produkt ten, jak wszystkie komputery typu "barebone" sprzedawany jest bez procesora, pamięci oraz napędów. Zainstalowana w prostokątnej obudowie płyta główna posiada zintegrowany kontroler sieci LAN 10/100 Mbit, 4 porty USB 2.0 (po 2 na przedzie i tyle obudowy) oraz 1 slot PCI. Zasilacz ma moc 180 W.

XP4G - wersja G oznacza, że model ten posiada płytę z chipsetem i845GE. W stosunku do modelu opisanego powyżej róznice to: obecność portu graficznego AGP 4x oraz mocniejszy, bo 230-watowy zasilacz. Inny jest także wygląd obudowy.

Minipecety z mocnym wnętrzem

Bardzo ciekawie prezentuje się model ZPC, który bardziej przypomina element dekoracji niż peceta. Ten bardzo mały komputerek z przeźroczystymi ściankami pleksi po bokach obudowy, ma chipset i845GV i jako opcja występuje też w wersji z napędem optycznym typu slim (CD-ROM, DVD lub combo DVD/CD-RW).

Cenę modelu XP4 ustalono na 120 USD, XP4G - na 160 USD, zaś za ZPC zapłacić trzeba 199 USD. W Polsce w produkty firmy Iwill zaopatrzyć można się m.in. za pośrednictwem firmyhttp://Iwacom.pl .