Miniprojektor od Toshiby

Koncern Toshiba zaprezentował nowy, miniaturowy projektor LED - model TDP-FF1AU. Urządzenie waży ok. 0,5 kg, może być zasilane z akumulatora i jest w stanie wygenerować obraz o maksymalnej przekątnej 68".

Miniprojektor sprzedawany będzie w komplecie z rozkładanym ekranem o przekątnej 23". Urządzenie potrafi jednak wyświetlić znacznie większy obraz - jego maksymalna przekątną to 68" (zaś minimalna - 11"). Rozdzielczość generowanego obrazu to 800 x 600 pikseli, kontrast wynosi 1500:1, zaś jasność - 400 luksów. Projektor ma wbudowany głośnik.

Producent zapewnia, że urządzenie przyda się zarówno w pracy, jak i w domu - świetnie bowiem nadaje się zarówno do wyświetlania prezentacji, jak i gier oraz oglądania filmów. Jego zaletą jest trwałość zastosowanych jako źródło światła diod LED - ich teoretyczna żywotność sięga 10 tys. godzin pracy. Wykorzystanie diod sprawiło też, że projektor jest wyjątkowo cichy (zbędne jest chłodzenie) i energooszczędny (co w przypadku urządzenia zasilanego z akumulatora jest szczególnie istotne) - wedle deklaracji producenta, w pełni naładowany akumulator wystarcza na ok. 2 godziny pracy.

Cenę urządzenia ustalono na 700 USD - w zestawie użytkownik otrzymuje projektor, ekran oraz ładowarkę.