Minolta Dimage F300

Drugie miejsce w kategorii między 1500 a 2500 zł. Tym aparatem można zrobić zdjęcie z bardzo bliska.

Drugie miejsce w kategorii między 1500 a 2500 zł. Tym aparatem można zrobić zdjęcie z bardzo bliska.

Minolta Dimage F300

Aparat zajął drugie miejsce w teście w swojej kategorii, ale faktem jest, że w porównaniu z Canonem Powershot A80 oferuje wyższą rozdzielczość - 5 mln pikseli. Nie wystarczyło to jednak, by zwyciężyć, bowiem jest droższy (co zrozumiałe) i robi trochę gorsze zdjęcia - ostrość jest poniżej średniej w kategorii aparatów z matrycą 5 mln punktów. Oczywiście, ostatecznie zdjęcia będą ostrzejsze od A80, bo wielkość matrycy ma pierwszorzędne znaczenie, ale szumy i odwzorowanie barw, z czym F300 radzi sobie jednak gorzej niż A80, nie zależą już od rozmiaru matrycy.

Aparat oferuje znakomity tryb makro, zdjęcia można robić już z odległości 2 cm. Niestety, słabo radzi sobie z nastawianiem ostrości w ciemnych pomieszczeniach. Trudno powiedzieć dlaczego konstruktorzy nie umieścili lampki wspomagającej pracę autofokusa.

Minolta Dimage F300

Również obraz wyświetlany na LCD może wzbudzić mieszane uczucia - obraz jest mocno zaszumiony. Oczywiście, po zrobieniu zdjęcia nie wygląda ono aż tak tragicznie, jakby na to wskazywał wyświetlacz, ale pierwsze wrażenie pozostaje. Aparat jest poręczny, a dodatkowy wyświetlacz LCD na górze ułatwia pracę.

Plusy:

- dobry tryb makro

- zasilanie bateriami lub akumulatorami AA (R6)

Minusy:

- stosunkowo wolny autofokus

- słabo radzi sobie w ciemnych miejscach

- wolno zapisuje zdjęcia w najlepszej jakości

Informacje:http://www.minolta.pl

Cena: 2500 zł