Minolta Dimage G500 - Konica w nowych szatach

Po połączeniu oddziałów firm Konica i Minolta seria Revio producenta została opatrzona napisem ''Minolta Dimage''.

Po połączeniu oddziałów firm Konica i Minolta seria Revio producenta została opatrzona napisem ''Minolta Dimage''.

Minolta Dimage G500 - Konica w nowych szatach

Przedział na karty pamięci mieści dwa rodzaje nośników - Memory Stick i SD. Gdy na jednej karcie zabraknie miejsca, automatycznie składuje zdjęcia na drugiej.

Dimage G500 to tak naprawdę Konica Revio KD-510 Z. Jedynym wkładem Minolty są nieliczne napisy na obudowie. Dlatego konstrukcja tego modelu znacznie odbiega od innych aparatów cyfrowych Minolty. Urządzenie jest wykonane całkowicie z metalu, powoduje wrażenie bardzo zwartego w konstrukcji. Dość duży ciężar sprawia, że gdy trzymamy go w ręku, sprawia wrażenie bardzo solidnego aparatu.

Urządzenie bardzo szybko startuje - w ciągu 1,4 s jest gotowe do "strzału". Ale tylko w przypadku dołączonej przez producenta karty 16 MB, urządzenie po włączeniu testuje bowiem pamięć. Im większa, tym więcej czasu to zajmuje i karta 512 MB potrafi wydłużyć czas startu do kilku sekund.

Przejrzyste menu aparatu i wygodne przyciski sprawiają, że praca z aparatem jest przyjemna. Oszczędnie rozmieszczone guziki nie straszą użytkownika nadmiarem funkcji.

Skoro producent chciał umieścić we wnętrzu aparatu dwa czytniki kart, dziwi fakt, że wybrał jedne z najdroższych nośników.

W testach aparat wypadł bardzo dobrze. Choć słabo radzi sobie z odwzorowaniem kolorów, to ostrość obrazu i odwzorowanie szczegółów w światłach są bardzo dobre. Niewiele jest też aparatów z matrycą 5 mln pkt., których cena nie przekracza 2 tys. zł. Z pewnością aparat wart jest polecenia wszystkim, którzy chcą mieć prosty aparat kompaktowy z dużą matrycą.

Minolta Dimage G500 - Konica w nowych szatach

Choć umiejscowienie głównego guzika sterującego może wydawać się co najmniej dziwne, jest wbrew pozorom bardzo wygodne. Gdy bierzemy aparat do ręki, kciuk naturalnie ląduje w wolnej przestrzeni między tym przyciskiem a sterowaniem zooma. Mały ruch palca w górę i możemy zmieniać ogniskową obiektywu. Mały w dół i mamy dostęp do menu aparatu.

Dane techniczne

Cena: 1999 zł

Rozdzielczość: 2592 x 1944 (5 mln pikseli)

Ogniskowa: 8-24 mm (odp. 39-117)

Jasność obiektywu: 1:2,8-4,9

Wielkość: 94 x 56 x 30 mm

Waga: 235 g

Karta pamięci: SD/Memory Stick/wew./16+2 MB

Karta pamięci: 50/100/200/400 ISO