Minolty od A do Z

W sprzedaży pojawiły się nowe aparaty cyfrowe firmy Minolta - Dimage A1 oraz Dimage Z1.

Minolty od A do Z

Dimage A1 w korpusie ze stopu magnezowego, to aparat z przetwornikiem CCD o efektywnej rozdzielczości 5 mln pikseli. Technologia stabilizacji obrazu Anti-Shake umożliwia wykonywanie zdjęć z ręki przy czasach migawki 8-krotnie dłuższych niż standardowe. Szybki autofokus z systemem 3D AF, pozwalać ma na śledzenie ruchu obiektu w trzech wymiarach. Czasy otwarcia migawki zawierają się w przedziale od 1/16000 do 30 sekund.

Monitor LCD jest ruchomy - można go odchylać do 90 stopni w górę i opuszczać do 20 stopni w dół. Dimage A1, dzięki nowym układom elektronicznym ma pobierać mniej energii niż wcześniejsze modele Minolty. Do dyspozycji użytkownika oddano 6 trybów barwnych, w tym Adobe RGB (ICC), wbudowane gniazdo synchronizacji ze studyjnymi lampami błyskowymi oraz szeroką gama akcesoriów (w tym 5 typów lamp błyskowych, wężyki spustowe, filtry i soczewki makro). Aparatem tym można sterować z komputera dzięki, opcjonalnemu programowi DiMAGE Capture.

Druga z nowości - Dimage Z1 to niedrogi aparat cyfrowy z 10-krotnym zoomem optycznym, wyposażony w przetwornik CCD o rozdzielczości 3,2 miliona pikseli. Hybrydowy system Rapid AF, łączyć ma czułość układu Video AF z szybkością czujnika pasywnego. Aparat zapisuje filmy wideo w rozdzielczości 640 x 480 (VGA), a dołączone oprogramowanie VideoImpression do edycji i zapisu filmów w formacie VCD pozwala oglądać filmy na domowych odtwarzaczach DVD. Dimage Z1 jest kompatybilny z zewnętrznymi lampami błyskowymi Minolty i przystosowany jest do instalacji opcjonalnego wyposażenia (m.in. nasadki szerokokątnej 28 mm).

Dystrybutor:

http://www.ab.pl