Minox DSC - cyfrowy aparat dla szpiega

Minox DSC to oznaczenie interesującego aparatu cyfrowego, który przeznaczony jest przede wszystkim dla amatorów szpiegowskiej fotografii. Urządzenie cechuje się wyjątkowo małymi rozmiarami oraz 5-megapikselową matrycą.

Minox DSC to niewielkie urządzenie, które w razie potrzeby z powodzeniem możemy ukryć w dłoni - mierzy ono bowiem zaledwie 86 x 29 x 20 mm. Aparat oferuje swojemu posiadaczowi możliwość wykonywania fotografii w rozdzielczości pięciu milionów pikseli, które zapisywane są na wewnętrznej pamięci flash lub kartach Micro SD.

Minox DSC

Minox DSC

Niestety sprzęt nie posiada wbudowanej lampy oraz wyświetlacza. Producent rozwiązał ten dołączając do zestawu osobny moduł, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie zdjęć w ciemniejszych pomieszczeniach (posiada wbudowaną lampę oraz 1,5-calowy wyświetlacz LCD). Warto też wspomnieć, że miniaturową optykę skonstruowali inżynierowie z firmy Wetzlar, natomiast komunikacja z komputerem nawiązywana jest za pomocą interfejsu USB.

Niestety cena aparatu nie została podana. Wiadomo natomiast, że zostanie on zaprezentowany na mających się odbyć w tym miesiącu targach Photokina.


Zobacz również