Mio Moov - nowa gama urządzeń GPS

15 maja odbyła się dla prasy prezentacja urządzenia z nowej gamy nawigacji Mio Moov. Organizatorzy postanowili przedstawić możliwości produktów zapraszając uczestników na całodniową przygodę z wykorzystaniem samochodów terenowych.

Wydarzenie rozpoczęło się pod jednym z centrów handlowych, gdzie każdej dwójce uczestników przydzielono profesjonalnie przygotowany do zadań off-road samochód terenowy wraz z instruktorem. Pierwszy etap przygody odbywał się na terenie miasta, gdzie załogi wykorzystując nawigację i zdjęcia obiektów musiały zdobywać informacje o nowym punkcie trasy. Każdy kolejny punkt mieścił się coraz dalej od miasta prowadząc nas na coraz mniejsze i bardziej wyboiste szlaki. Pierwsze punkty trasy określane były adresami, które należało rozkodować dzięki znalezionym wskazówkom. Z każdym kolejnym etapem było trudniej, a miejsca w głuszy leśnej były już określane współrzędnymi geograficznymi. Celem prezentacji było pokazanie, iż nowe mapy w urządzeniach Mio Moov są tak dokładne, że mogą poprowadzić nas zarówno przez miasto jak i dawno zapomniane przez cywilizację leśne szlaki, dróżki i ścieżki. Rywalizacja pomiędzy załogami polegała na tym aby dotrzeć do ostatniego punktu z jak najmniejszą liczbą przebytych kilometrów opierając się wyłącznie na wskazaniach GPSu.

Na mecie ostatniego etapu uczestnicy mogli sprawdzić swe umiejętności w pokonywaniu trudnych przeszkód samochodem terenowym. Razem z nami w rajdzie uczestliczyli także przedstawiciele Mio, którym dziennikarze mogli zadawać te zwykłe, jak i trudne pytania.

Więcej w relacji wideo.