Mio wydaje nowe modele nawigacji z serii Moov M

Na rynek wchodzą dwa tanie modele nawigacji Mio Moov M410 i M610, które w stosunku do wcześniejszych urządzeń z tej serii zostały wzbogacone o dodatkowe funkcje. Oba modele oferowane są z dwuletnią darmową aktualizacją map i możliwością ich wypożyczania.

Mio Moov M410

Mio Moov M410 ma 4,3-calowy, a M610 5-calowy wyświetlacz dotykowy. Mniejsze urządzenie kosztuje 299 PLN. Mimo niskiej ceny użytkownicy będą mogli skorzystać z technologii takich jak SmartRoutes, asystent pasa ruchu, trójwymiarowy podgląd skrzyżowania, text-to-speech i symulacja trasy w tunelu.

Po zakupie Moov M410 i M610 przez dwa lata aktualizacja map będzie darmowa. W związku z ciągłymi zmianami na mapach drogowych Polski, możliwość ta będzie bardzo ważna. Oba modele nawigacji Mio pozwolą na wypożyczania map innych krajów, które nie zostaną preinstalowane w urządzeniu. Nowe modele nawigacji będą dostępne w wersjach z zainstalowaną mapą Polski lub całej Europy.

Wspomniana już technologia Smart Routes składa się z trzech elementów. Są wśród nich: inteligentne wyznaczanie trasy na podstawie danych od innych kierowców, prezentacja alternatywnych tras wraz z informacjami o nich na ekranie oraz opcja LearnMe Pro analizująca styl jazdy kierowcy i dostosowująca planowaną drogę do jego preferencji. W urządzeniu znajduje się także aktualna baza fotoradarów.

Nowe modele Mio to nie nawigacja GPS z najwyższej półki cenowej. Takie urządzenia można znaleźć w naszym dziale testy i testy wideo. Moov M410 i M610 są jednak ekonomicznymi alternatywami oferującymi sporo funkcji, a według producenta są przy tym wykonane w satysfakcjonującej jakości.