Mirage Innovations: 42" dla każdego

Izraelska firma Mirage Innovations stworzyła osobisty wyświetlacz LightVu, przeznaczony dla użytkowników przenośnych odtwarzaczy filmowych, konsoli do gier czy telefonów komórkowych. Mające postać okularów urządzenie charakteryzuje się niewielka masą i rozmiarami.

Mirage Innovations LightVu

Mirage Innovations LightVu

Przedstawiciele firmy zapewniają, że w ich wyświetlaczu udało im się rozwiązać najpoważniejszy problem wielu podobnych produktów - czyli zredukować jego wagę i gabaryty. Producent nie podaje co prawda dokładnych informacji na ten temat - ale twierdzi, że urządzenie będzie można bez żadnego problemu i uczucia dyskomfortu nosić na głowie.

Z danych przedstawionych przez Mirage Innovations wynika, że dzięki wbudowanym dwóm kolorowym mikrowyświetlaczom urządzenie jest w stanie wygenerować obraz, który dla użytkownika będzie substytutem 42-calowego ekranu oglądanego z odległości ok. 2,5 m. Zestaw wyposażony będzie też w głośniki stereofoniczne.

Nie podano na razie żadnych informacji na temat terminu wprowadzenia LightVu do sprzedaży oraz jego ceny - producent zapewnia jednak, że będzie ona "rozsądna".

Więcej informacji znaleźć można na stronie Mirage Innovations.