Miranda 0.4.0.1 - drobne zmiany

Dwa miesiące po premierze wersji 0.4 wieloprotokołowego komunikatora Miranda doczekaliśmy się jego kolejnej odsłony. Nie wnosi ona żadnych rewolucyjnych zmian, ale poprawia dostrzeżone błędy i rozszerza funkcjonalność wtyczek, odpowiadających za komunikację ze wszystkimi standardowymi protokołami.

Więcej o tym znakomitym komunikatorze pisaliśmy w artykule "Gadu-Gadu do lamusa - nadchodzi Miranda". W nowej wersji poprawiono między innymi współpracę ze systemami Windows 95 oraz Windows XP SP2, listę kontaktów, standardowe okienko rozmowy, bazę danych programu oraz wszystkie standardowe protokoły komunikacyjne. Pełną listę zmian można obejrzeć tutaj.

Nowy instalator sieciowy Mirandy

Nowy instalator sieciowy Mirandy

Ciekawą rzeczą jest również nowy instalator sieciowy. Wystarczy teraz pobrać zaledwie 240 kilobajtów, po czym w wygodnym instalatorze wybrać tylko te rozszerzenia, które nas interesują (zostaną one podczas instalacji pobrane z Internetu) - resztę program wykona za nas.

W pełnej nowej wersji znajduje się teraz standardowo wtyczka z protokołem do najpopularniejszego w Polsce komunikatora Gadu-Gadu (również instalator sieciowy ma możliwość pobrania i zainstalowania tego protokołu).

Strona domowa Mirandy


Zobacz również