Miś - pogromca dialerów

Firma Koala udostępniła darmowy program do wykrywania nieautoryzowanych połączeń dial-up, nazwany "Koala AntyDialer". Aplikacja skutecznie usuwa wszystkie dialery, chroniąc użytkowników przed nieautoryzowaną zmianą numeru dostepowego na numer o podwyższonej płatności.

Miś - pogromca dialerów
Udostępniony przez Koalę antydialer umożliwia m.in. definiowanie rodzajów numerów, z którymi nie chcemy, aby nasz komputer się łączył (np. z tymi o podwyższonej opłacie); program wykrywa i "zabija" wykryte w pamięci dialery (automatycznie lub z potwierdzeniem), jak również te, które zagnieździły się na naszym dysku. Program usuwa również skróty do wszystkich dialerów i wykonuje bezpieczne kopie tego rodzaju programów. Koala Antydialer wykrywa także aktywne, niedozwolone połączenia oraz znajduje i usuwa wpisy do rejestru systemu dokonane przez dialery. Program radzi sobie również z tymi dialerami, które zostały skompresowane algorytmem UPX i tworzy raporty ze wszystkich wykonywanych czynności.

"Koala AntyDialer" został stworzony specjalnie na potrzeby konkursu "Bezpieczni w sieci", jednak nie zdołał wywalczyć żadnej nagrody.

Zobacz również:

"Zauważyłem, że użytkownicy programu, który zwyciężył w konkursie narzekają, że program się nie sprawdza i np. nie rozpoznaje połączeń 0700 w modemach ISDN" – powiedział Adam Kurek, autor programu Koala Antydialer – "Ponieważ mój program wydaje się być lepszy od zwycięzcy, postanowiłem udostępnić go za darmo w sieci."

Program Koala Antydialer możecie pobrać z naszego serwera FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1826

Więcej informacji na stronie producenta:

http://www.koala.pl/index.php3


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: