Miś przepędzi szkodniki

Ukazało się nowe wydanie programu Panda Titanium Antivirus. Wersja oznaczona 2005 4.0 zabezpieczy twój komputer przed wszelkiego rodzaju wirusami, robakami i trojanami. Dla zagwarantowania dobrej ochrony do aplikacji dołączono technologię TruPrevent, dzięki której są wykrywane i blokowane wirusy nieznanego typu. Dodatkowo, razem z programem otrzymujemy filtr antyszpiegowski, zabezpieczenie przeciwko dialerom oraz wydajną zaporę ogniową do obrony przed hakerami. Poważną wadą programu jest fakt dość intensywnego wykorzystawania zasobów komputera.

Miś przepędzi szkodniki
Od dłuższego czasu możemy zaobserwować na rynku oprogramowania wzrost funkcjonalności pakietów zabezpieczających komputer. Również produkt firmy Panda Software nie odbiega od tego trendu. Nam, czyli klientom płacącym za finalny produkt, taka sytuacja jest na rękę, bowiem za te same pieniądze otrzymujemy bardziej funkcjonalne narzędzia.

Antywirus

Miś przepędzi szkodniki

Główne okno programu

Program zapewnia kompletną ochronę antywirusową - wykrywa i eliminuje nowe typy wirusów, automatycznie pobiera aktualizacje z serwera firmy oraz skanuje w czasie rzeczywistym pocztę elektroniczną. Dodatkowo, zintegrowana technologia Smart Clean pozwala naprawić szkody wyrządzone przez wirusy. W nowej wersji program posiada 'odświeżony' interfejs, cechujący się przyjemną szatą graficzną i prostotą znaną z poprzednich edycji programu.

TruPrevent Technologies

Miś przepędzi szkodniki

Ewolucja epidemii wirusowych

Nowością Panda Titanium jest wyposażenie programu w mechanizm blokujący i przewidujący działania nieznanych wirusów. Technologia TruPrevent skutecznie nie tylko wykrywa, ale również blokuje nierozpoznane zagrożenia poprzez analizę zachowania lub aktywności programów uruchomionych na komputerze. Nawet w przypadku braku aktualizacji niebezpieczeństwa są eliminowane, zanim wyrządzą szkody.

Ważne dodatki

Miś przepędzi szkodniki

Opcje zapory ogniowej

Nowa wersja Pandy posiada też wbudowane narzędzie do ochrony przed programami szpiegowskimi, który zapobiega instalowaniu się niemile widzianego lub też niebezpiecznego oprogramowania z Internetu. Nikt tak naprawdę oprócz twórców konkretnego spyware'u do końca nie wie, czy po instalacji na komputerze są tylko gromadzone dane marketingowe o naszej aktywności w sieci, czy program wykonuje jakieś dodatkowe, 'złośliwe' operacje. Warto więc eliminować obecność takich intruzów.

Użytkowników łączących się z Internetem przy pomocy modemów ucieszy obecność antydialera - narzędzia zapobiegającego wybieraniu przez modem "drogich" numerów, zaczynających się od cyfr 0-700. Dodatkowo program posiada zaporę ogniową, która staje się nieocenionym ogniwem ochrony przed atakami hakerskimi.

Dobry, ale na dobrych komputerach

Program cechuje prostota użytkowania, bardzo dobre wsparcie techniczne ze strony producenta - pełnione są bez przerwy dyżury techniczne oraz codziennie dokonuje się aktualizacji bazy wirusów i zagrożeń. Aplikacja posiada jednak poważną wadę, gdyż zajmuje (wbrew zapewnieniom producenta) dość dużą część zasobów systemowych. Na słabszych maszynach (Celeron 1 GHz, 256 MB RAM) po prostu trudno mówić o komforcie pracy.

Zapraszamy do pobrania 30-dniowej wersji demonstracyjnej z naszego serwisu.

Więcej informacji na temat produktu dostępnych jest na stronie producenta.