Misja łazika Perseverance w Zdjęciach Google

Przebywający na Marsie łazik NASA Perseverance wykonał już ponad 125 tys. zdjęć. Z tej okazji otrzymał konto w Zdjęciach Google i zabawny film prezentujący jego przygody.

Misja łazika Perseverance w Zdjęciach Google

Perseverance / Google Photos / youtube.com

Łazik NASA Perseverance jest na Marsie razem z wiropłatem Ingenuity już od sześciu miesięcy. Cały czas wykonuje i przesyła na Ziemię obrazy swojego otoczenia, dzięki którym możemy oglądać niesamowite widoki Czerwonej Planety. Zdjęć powstało już ponad 125 tys., co nie uszło uwadze samego Google.

Perseverance otrzymał własne konto na platformie Zdjęć Google, zaprezentowane w zabawnym filmie z piosenką, która powinna być znana fanom kultowego WALL·E.

Zobacz również:

  • Historyczny moment: pobrano próbkę skały z Marsa
  • NASA zabiera chętnych w podróż po Marsie
  • Arkusze Google osiągają 1 miliard instalacji w sklepie Google Play

Możemy zobaczyć między innymi materiał zarejestrowany podczas schodzenia Perseverance na powierzchnię Marsa na początku tego roku, inne łaziki, wydmy i formacje lądowe.

Aktualnie Perseverance kontynuuje badania wewnątrz krateru Jezero i szuka nowego miejsca, w którym mógłby skutecznie pobrać próbki skały. Z pewnością nie przestanie też robić kolejnych zdjęć, którymi będziemy mogli się cieszyć.

Zobacz także: Stworzenie z Hobbita? Odkryto prehistorycznego ssaka

Źródło: digitaltrends.com