Mistrzostwa Świata w siatkówce od 79 zł (UPC). Sprawdziliśmy też pozostałe oferty

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn rozpoczną się już 30 sierpnia. Spotkanie inauguracyjne transmitowane będzie w otwartym kanale. Gdzie i za ile jednak możemy obejrzeć transmisje z pozostałych 102 spotkań? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Już 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie rozpoczną się Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn. Jako pierwsi zmierzą się siatkarze Polski i Serbii. Cieniem na to święto sportu położyły się jednak problemy z transmisją telewizyjną. Okazało się bowiem, że stacja Polsat, która prawa do MŚ w siatkówce wykupiła jeszcze w 2008 roku za 15 mln euro, nie dogadała się ze sponsorami. W efekcie w otwartym kanale ze 103 spotkań transmitowany będzie jedynie mecz otwarcia.

Po fiasku rozmów ze sponsorami dowiedzieliśmy się, że Zygmunt Solorz podjął decyzję o udostępnieniu bez dodatkowych opłat specjalnie przygotowanych na MŚ czterech kanałów Polsat Volleyball abonentom Cyfrowego Polsatu (dotyczyć to również użytkowników sieci Plus). Z czasem podjął też decyzję o sprzedaży praw do transmisji.

Zobacz również:

  • To koniec Ipli. Polsat wprowadza nowe serwisy streamingowe
  • Najlepsze propozycje na Dzień Ojca - co koniecznie trzeba zobaczyć?

Gdzie i za ile więc obecnie można obejrzeć Mistrzostwa Świata w siatkówce? Poniżej zebraliśmy oferty wybranych platform, sieci kablowych i internetowych serwisów.

Cyfrowy Polsat

Musimy liczyć się z wykupieniem najtańszego pakietu za 19,99 zł miesięcznie. Wiąże się to z zawarciem umowy na 24 miesiące.

NC+

Platforma NC+ pozytywnie zaskoczyła. Postanowiła bowiem udostępnić kanały Volleyball w cenie 81 złotych, czyli takiej samej jaką zapłaciła Grupie Polsat.

Vectra

Mając dowolny pakiet możemy wykupić za 99,90 zł usługę Mistrzowski Sport na Ostro. Nowi klienci mogą związać się 24-miesięczną umową kupując:

- Pakiet Platynowy HD za 79,80 zł miesięcznie

- Pakiet Złoty HD za 64,80 zł miesięcznie

Multimedia Polska

W tym przypadku mamy następujące opcje:

- podpisanie na 18 miesięcy umowy na pakiet Sport HD Extra za 14,90 miesięcznie

- jeżeli mamy już pakiet Sport HD Extra mistrzostwa obejrzymy dopłacając 89 zł

- pozostali abonenci muszą się liczyć z dopłatą 99 zł

Ipla.tv

Musimy wykupić pakiet za 99 zł. Z platformy możemy korzystać również za pośrednictwem tzw. Smart TV.

Netia

Musimy się liczyć z wydatkiem na poziomie 89 zł.

UPC

Jako ostatnia ofertę przedstawiła firma UPC. Okazuje się, że jest ona najkorzystniejsza: opłata za dostęp do czterech kanałów transmitujących mecze została ustalona na poziomie 79 zł.

Transmisje online - uważajcie

Oczywiście jak zawsze możemy liczyć na transmisje online udostępnione przez jakieś "dobre duszyczki". Uważajcie jednak: prawdopodobnie pod tym artykułem pojawi się też wiele wpisów namawiających do skorzystania z oferty różnych serwisów. Pamiętajcie, aby dokładnie zapoznać się z ich regulaminem. Często okazuje się bowiem, że możemy zostać naciągnięci na całkiem spore koszty.

Aktualizacja: 30 sierpnia 2014 21:50

Brawo, brawo, brawo! Wygraliśmy mecz otwarcia i to w wielkim stylu:)