Mistrzostwa świata 2010 w twojej przeglądarce - 8 piłkarskich rozszerzeń

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w RPA tuż tuż. Bądź na bieżąco z najświeższymi doniesieniami z południowoafrykańskich stadionów i śledź wyniki spotkań na żywo. Jedyne, czego potrzebujesz, to przeglądarka internetowa - Firefox, Opera, Chrome czy Internet Explorer - oraz specjalne, mundialowe rozszerzenie.


FIFA Worldcup - South Africa 2010

Ultimate Football Results

FootieFox

Livescores

Score24 Live

Rozszerzenia dla Google Chrome

Użytkownicy programu Google Chrome mają do dyspozycji kilka sportowych rozszerzeń, z których polecamy trzy: 2010 World Cup Buzz, FIFA Worldcup - South Africa 2010 i Ultimate Football Results

Ekran główny dodatku 2010 World Cup Buzz to turniejowe grupy oraz ich składy. Kliknięcie wybranej drużyny przeładowuje ekran, na którym wyświetlone zostaną podstawowe informacje o zespole, terminarz spotkań oraz stadion. Klikając zakładkę News można uzyskać dostęp do ostatnich informacji związanych z mistrzostwami.

Zobacz również:

  • Firefox 115 to ostatnia wersja, która zadziała na Windows 7 i 8
  • To już oficjalne: koniec przeglądarki Opera!
  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome

W wypadku rozszerzenia Ultimate Football Results funkcja śledzenia wyników z mundialu w RPA została dodana do jednej z nowszych jego wersji. Jeśli klikniemy ikonę rozszerzenia na pasku Chrome i w oknie UFR wybierzemy pozycję FIFA World Cup, rozszerzenie uruchomi się na nowej karcie przeglądarki w trybie pełnoekranowym.

FIFA Worldcup - South Africa 2010 to niewielki gadżet informujący w przejrzysty sposób o wynikach spotkań w ośmiu mundialowych grupach. Po kliknięciu nazwy drużyny, np. Hiszpanii, w nowej karcie przeglądarki otworzy się oficjalna strona internetowa FIFA poświęcona danemu zespołowi.

Warte uwagi jest też rozszerzenie Sports Scores PRO, chociaż nie jest ono poświęcone wyłącznie piłce nożnej. Gromadzi ono informacje z różnych źródeł, m.in. BBC, Yahoo czy ESPN. Jego wadą jest długi czas uruchamiania się.

Rozszerzenia dla Firefoksa

Najciekawszym piłkarskim dodatkiem dla przeglądarki Mozilli jest FootieFox. Umożliwia on m.in. dodanie do Firefoksa sportowej wyszukiwarki footiefox.com, oferuje też sporo funkcji personalizacyjnych, m.in. opcję ustawienia ulubionej drużyny, której wyniki chcemy śledzić. Ikona FootieFoksa po zainstalowaniu dodatku widoczna jest w prawym dolnym rogu okna przeglądarki.

Rozszerzenia dla Opery

Internautom korzystającym z programu Opera proponujemy widget Livescores, który po zainstalowaniu może służyć jako samodzielna aplikacja. Użytkownik może np. umieścić skrót do niej na pulpicie lub na pasku szybkiego uruchamiania systemu operacyjnego by dostęp do wyników na żywo mieć zawsze pod ręką. Gadżet dostarcza informacji o wynikach wielu różnych rozgrywek, zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym.

Rozszerzenia dla Internet Explorera

Rozszerzenia do przeglądarki Microsoftu dostępne są na stronie ieaddons.com w formie obiektów Web Slices (technologia ułatwiająca zarządzanie informacjami). Spośród dodatków o tematyce sportowej na uwagę zasługują dwa: Score24 Live i The Sun Football. Po zainstalowaniu ikony rozszerzeń pojawiają się na pasku ulubionych przeglądarki - kliknięcie ikony wyświetli okienko z najświeższymi informacjami sportowymi.

Mistrzostwa świata 2010 w każdej przeglądarce

Wspomniane wcześniej FIFA Worldcup - South Africa 2010 można ustawić jako zakładkę konta Google - niezależnie od używanej przeglądarki. Wystarczy odwiedzić stronę FIFA widgets, wybrać opcję "South Africa 2010 - add widget", wybrać dowolne państwo (niestety na liście nie ma Polski), przejść na zakładkę Bookmarks i odszukać ikonę Google Bookmarks.

Po kliknięciu jej w nowej karcie przeglądarki otworzy się panel logowania do konta Google (lub - jeśli jesteśmy już zalogowani - panel Zakładki) gdzie można dodać widget.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: