Mistrzowie opłacalności - Monitory LCD 17"

Optymalny monitor do użytku domowego jest wykonany w technologii LCD i ma 17". Przedstawiamy atrakcyjne cenowo, udane modele tego typu.


Optymalny monitor do użytku domowego jest wykonany w technologii LCD i ma 17". Przedstawiamy atrakcyjne cenowo, udane modele tego typu.

iiyama ProLite E431S-B3

Informacje iiyama, tel. 0800449262,http://www.iiyama.pl

Cena 1499 zł

Mistrzowie opłacalności - Monitory LCD 17"

Monitor iiyamy nie jest supertani, jednak warto go kupić.

Siedemnastocalowy monitor iiyamy wyróżnia się na tle konkurentów już na pierwszy rzut oka. Ma bardzo elegancką obudowę, niekrzykliwą, a prezentującą się bardzo profesjonalnie. Ramki wokół ekranu są wąskie, tak więc można kupić dwa takie wyświetlacze i połączyć je w miniściankę LCD. Jakość plastików obudowy jest dobra, a wyposażenie to już prawdziwa rewelacja. Monitor ma podwójny interfejs do komunikacji z kartą graficzną - cyfrowy i analogowy. W obudowę wbudowano także głośniki. Tak jak w NEC-u, na przodzie znajduje się podręczne gniazdo do podłączenia słuchawek.

Regulacji pod dostatkiem

Mistrzowie opłacalności - Monitory LCD 17"

Monitor pozwala na regulację obrazu w dużym zakresie. Dostępne są trzy wartości współczynnika gamma. Przydatny podczas pracy z tekstem okazuje się tryb Eco: podświetlnie matrycy zostaje zmniejszone, dzięki czemu ekran jest mniej jaskrawy i nie męczy wzroku. Monitor wzorowo odzwierciedla barwy i oferuje bardzo dobry kontrast. Kąty widzenia, mimo nie najwyższych wartości podawanych w specyfikacji technicznej, w praktyce okazują się lepsze, niż można by oczekiwać. Czas reakcji matrycy jest wyjątkowo krótki i wynosi tylko 8 ms. Dzięki temu jest to świetny monitor dla graczy i do zastosowań multimedialnych.

LG Flatron L1750S

Informacje LG Electronics, tel. (22) 6061450,http://www.lge.pl

Cena 1150 zł

Mistrzowie opłacalności - Monitory LCD 17"

Dobra jakość obrazu i rozbudowane funkcje regulacji parametrów.

Cena 1150 zł za monitor 17-calowy o tak dobrych właściwościach ekranu to prawdziwa okazja. Nowy model LG wyróżnia się wśród konkurentów istotnymi elementami wyposażenia. Jednym z najważniejszych jest możliwość regulacji współczynnika gamma. Pozwala to na w miarę precyzyjne (niestety, zakres regulacji jest dość ograniczony) ustawienie prezentacji ciemnych barw, w szczególności skali szarości. Regulację docenią szczególnie gracze, dla których jest to funkcja mogąca istotnie poprawić wyrazistość grafiki.

Bez cyfrowego wideo

Mistrzowie opłacalności - Monitory LCD 17"

Niestety, w monitorze LG brak elementów dodatkowych, nie tylko np. głośników, ale również mających duże znaczenie, takich jak wejścia cyfrowego DVI. Czas reakcji matrycy na poziomie 12 ms to wynik naprawdę dobry, gwarantujący praktycznie wyeliminowanie efektu smużenia. Także prawidłowe odwzorowanie barw i szerokie kąty widzenia stanowią zalety tego modelu. Możliwość wybrania jednego z kilku trybów charakterystyki prezentacji obrazu przydaje się przy częstych zmianach rodzaju oglądanego materiału (np. film, tekst, obrazki). Programy ustawienia wyświetlacza są przygotowane zarówno pod kątem pracy w dzień, jak i w nocy.

NEC AccuSync LCD72XM

Informacje NEC Display Solutions, tel. (12) 6145353,http://www.nec.pl

Cena 1290 zł

Mistrzowie opłacalności - Monitory LCD 17"

Świetne wyposażenie, okazyjna cena oraz DVI w standardzie.

AccuSync to linia najtańszych monitorów LCD firmy NEC Display, która niedawno nosiła nazwę NEC/Mitsubishi Electronics Display. Obudowa wykonana jest z przeciętnej jakości plastiku, co widać zaraz po wyjęciu monitora z pudełka. Na szczęście, to jedyne widoczne oszczędności. Wyposażenie jest bardzo dobre, rzadkie w produkcie za taką cenę. Wejścia monitorowe są dwa - cyfrowe DVI oraz analogowe VGA. Są także wbudowane głośniki i element często niedoceniany, a w praktyce przydatny, podręczne gniazdko słuchawkowe, łatwo dostępne na przodzie obudowy.

Zadowoleni z obrazu

Mistrzowie opłacalności - Monitory LCD 17"

Obraz na monitorze odbiega jakością od produktów wyraźnie droższych, w tej kategorii cenowej jest jednak co najmniej dobry. Kontrast to solidne 450:1, a jasność na poziomie 250 cd/m2 pozwala na komfortową pracę z tekstem. Nieco większa przydałaby się często oglądającym filmy lub namiętnym graczom. Niezbyt szerokie są kąty widzenia. W codziennym użytkowaniu ich ograniczony zakres okazuje się jednak tylko niewielką wadą. Dobrze oceniamy prawdziwość reprodukcji barw, a szybkość reakcji matrycy także nie nastręcza kłopotów. Kupując monitor NEC i zamierzając korzystać z DVI, musisz pamiętać o tym, że producent nie dołącza w standardzie odpowiedniego kabla.