Mit obalony: Gracze "pro" nie lubią grać w samotności

Z najnowszego raportu grupy NPD wynika, że osoby, które mogą określać się mianem pro-gamerów, równie często jak "gracze niedzielni" korzystają z możliwości grania po sieci. Trzeba przyznać, że wyniki badań nieco zaskakują.

Mit obalony: Gracze "pro" nie lubią grać w samotności
W badaniu wzięło udział ponad 5000 respondentów narodowości amerykańskiej. Grupa badanych była w wieku od 18 do 34 lat. Pierwszym wnioskiem jaki można wysnuć był fakt, że aż 63% amerykańskiej populacji z tego przedziału wiekowego określa siebie mianem gracza (czyli gra w gry komputerowe). Jednak dalsze wnioski z badań były już trochę bardziej zaskakujące.

Obiegowa opinia jest taka, że ludzie grający bardzo dużo w gry komputerowe, niechętnie dzielą swoją rozrywkę z innymi. Wolą gry, w które mogą bawić się w samotności. Badania przeprowadzone przez NPD obalają ten mit.

Zobacz również:

Respondenci określali gry komputerowe jako przyjemny sposób spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi oraz rodziną. Ich zdaniem, ten typ rozrywki jest czymś co bardziej łączy ludzi niż dzieli. Trzeba przyznać, że są to bardzo optymistyczne wnioski.