Mitsubishi Electric: 4 megapiksele w komórce

W przyszłym miesiącu rozpocznie się produkcja jednostkowych egzemplarzy modułu aparatów cyfrowych o rozdzielczości 4 megapikseli przeznaczonych dla telefonów komórkowych, informują przedstawiciele Mitsubishi Electric.

Moduł skonstruowany przez specjalistów z Mitsubishi Electric, posiadać będzie sensor CCD (charge-coupled device) zdolny do zarejestrowania obrazu o rozdzielczości 2304 x 1728 pikseli. Dodatkowo możliwa będzie rejestracja materiału wideo w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę z opcją auto-focus.

Zdaniem przedstawicieli Mitsubishi Electric, masowa produkcja nowych modułów (700 tysięcy egzemplarzy miesięcznie) może się rozpocząć już w marcu 2005 roku. Pierwsze modele telefonów komórkowych zaopatrzone w 4-megapikselowe aparaty cyfrowe powinny pojawić się na rynku na przełomie maja i czerwca 2005 roku.

Zobacz również:

  • Jaka lustrzanka na początek? Zebrałam modele do 4000 zł

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli telefonów komórkowych wyposażonych w moduły aparatów cyfrowych o coraz wyższej rozdzielczości i innych dodatkowych funkjach (przykładowo zoomie cyfrowym lub nawet optycznym).

W maju bieżącego roku w ofercie Sharpa ukazała się komórka z aparatem cyfrowym, dysponującym 2-megapikselową matrycą oraz 2-krotnym zoomem optycznym. W lipcu kontratakuje Samsung z modelem SPH-S2300 - telefonem komórkowym zaopatrzonym w aparat cyfrowy z 3,2-megapikselową matrycą, obiektywem Pentaxa z 3-krotnym zoomem optycznym oraz wbudowaną lampą błyskową.