Mitsubishi HC1100

Ekonomiczny projektor HD Ready 720p korzystający z technologii DLP.

Ekonomiczny projektor HD Ready 720p korzystający z technologii DLP.

Mitsubishi HC1100

Japońskie Mitsubishi ma w swej ofercie bogaty wybór projektorów do kina domowego. Do redakcyjnych testów trafił jeden z najtańszych modeli tego producenta - HC1100. Jest to urządzenie HD Ready wyposażone w przetwornik DLP o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Mitsubishi HC1100

Wygodny, wyposażony w fosforyzujące klawisze.

Srebrna obudowa projektora jest niewielka i stylistycznie nie odbiega od innych modeli oferowanych przez Mitsubishi. Wykonano ją solidnie z dobrej jakości tworzywa. Pracujący prawie bezgłośnie, sprawny układ chłodzenia urządzenia skonstruowano tak, że gorące powietrze wyprowadzane jest szczelinami umieszczonymi na przednim panelu obudowy. Dzięki temu projektor można zamontować np. na półce w regale, bez obawy o jego przegrzanie.

Mitsubishi HC1100

HC1100 wyposażono w dobrej jakości ukad optyczny - wyświetlany obraz jest ostry na całej powierzchni ekranu. Niestety nie ma możliwości regulacji fizycznego położenia obiektywu w poziomie i pionie, a oferowany zakres zoomu wynosi tylko 1,4:1.

Mitsubishi HC1100

Powiększenie i ostrość obrazu regulowane są ręcznie za pomocą dwóch pierścieni umieszczonych na obiektywie. Jasność projektora wynosi 1000 ANSI lumenów, natomiast podawany przez producenta współczynnik kontrastu to 3000:1. W testach okazało się, że jest on wyższy i tylko niewiele gorszy w porównaniu ze sprawdzanym przez nas projektorem Sharpa VX-Z3100 (KD 8/2007), gdzie określany był na poziomie 6500:1.

Mitsubishi HC1100

Solidne wykonanie. Dobra jakośćwyświetlanego obrazu, ale z tzw. efektem tęczy. Bogate wyposażenie w gniazda.

Model Mitsubishi wyposażono w rozbudowane menu pozwalające precyzyjnie regulować parametry wyświetlanego obrazu - można np. płynnie ustawić temperaturę barw czy współczynnik gamma. Generowany przez urządzenie obraz jest dobrej jakości, z nasyconymi, bardzo naturalnymi barwami i dostatecznie głęboką, jak na model z tego przedziału cenowego, czernią.

Mitsubishi HC1100

Werdykt

Zastosowane w projektorze wielosegmentowe koło kolorów, obracające się z 4-krotną prędkością, znacznie ogranicza tzw. efekt tęczy, jednak nie jest w stanie wyeliminować go całkowicie. Niewątpliwą zaletą urządzenia Mitsubishi jest jego bogate wyposażenie w gniazda, wśród których znalazły się m.in. cyfrowe złącze HDMI, S-Video, komponentowe, VGA oraz USB.

Główni rywale

Optoma HD70 4500 zł

Bogato wyposażony projektor DLP oferujący dobrą jakość obrazu, ale z tzw. efektem tęczy. Stosunkowo głośna praca.

Sanyo PLV-Z5 4700 zł

Projektor LCD oferujący bardzo wysoką jakość wyświetlanego obrazu.

Informacje

Typ projektor DLP (16:9) HD Ready

Cena 3900 zł

Dystrybutor SLX www.slx.pl

Wymiary 31 x 10 x 24,5 cm

Waga 2,9 kg

Funkcje stopklatka, zoom, projekcja tylna, odwrócona, wybór proporcji ekranu, korekta cyfrowa geometrii, progresywne skanowanie, cyfrowa korekcja gamma, zaawansowana regulacja barw, BrillianceColor, ekonomiczny tryb lampy

Złącza HDMI, S-Video, komponentowe, kompozytowe, VGA, USB, trigger 12 V

Kontrast 3000:1

Jasność 1000 ANSI lumenów

Trwałość lampy 3000 godz.

Rozdzielczość 1280 x 720

Głośność 25B