Mitsubishi HC6000

Bardzo dobrze wyposażony projektor z matrycami LCD o rozdzielczości full HD oferujący wysokiej jakości obraz.

Bardzo dobrze wyposażony projektor z matrycami LCD o rozdzielczości full HD oferujący wysokiej jakości obraz.

Przetestowaliśmy HC6000 - najnowszy projektor Full HD przeznaczony do kina domowego w ofercie Mitsubishi. Urządzenie wyposażono w drugiej generacji panele LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Są to matryce D7 produkcji Seiko-Epson, które pozwalają na uzyskanie wysokiego kontrastu.

Ergonomiczny, z podświetlanymi przyciskami.

Ergonomiczny, z podświetlanymi przyciskami.

W przypadku modelu Mitsubishi wynosi on 13 000:1 - taki poziom uzyskano dzięki zastosowaniu bardzo sprawnie i cicho działającej dynamicznej przesłony. Oferowana przez projektor maksymalna jasność wynosi 1000 ANSI lumenów. W trybie ekonomicznym spada ona o ok. 20%, lecz według zapewnień producenta stosowanie tego trybu zdecydowanie wydłuża żywotność lampy (z 2 tys. do 5 tys. godzin).

Cicho pracujące urządzenie ma elegancką, solidnie wykonaną, białą obudowę, na której tylnej ściance umieszczono bogaty zestaw gniazd (wśród nich znalazły się dwa gniazda HDMI w wersji 1.3). Zamontowana w projektorze optyka jest bardzo dobrej jakości i projektor oferuje ostry obraz na całej powierzchni ekranu.

Solidnie wykonany, cicho pracujący, bardzo dobrze wyposażony projektor LCD, oferujący wysokiej jakości obraz.

Solidnie wykonany, cicho pracujący, bardzo dobrze wyposażony projektor LCD, oferujący wysokiej jakości obraz.

Co ciekawe, ustawienia obiektywu zostały w pełni zmechanizowane - za pomocą pilota można regulować nie tylko powiększenie (zoom 1,6:1) czy ostrość, ale także przesuwać obiektyw w pionie i poziomie (lens shift). Co ważne, regulacje mogą być bardzo precyzyjne i do tego dokonywane o wiele łatwiej niż w przypadku modeli konkurencji.

HC6000 wyposażono w dobrze działający procesor wideo Silicon Optix Reon VX oraz układ HQV, odpowiedzialny m.in. za redukcję szumów i zapewnienie płynności prezentowanego obrazu. Warto dodać, że urządzenie obsługuje sygnał wideo w trybie 1080p/24 - czyli w takiej postaci, w jakiej zapisywany jest na płytach Blu-ray i HD DVD.

Werdykt

Werdykt

Fabryczne ustawienia są bardzo dobre, a wyświetlany obraz jest wysokiej jakości - ostry, z głęboką, zróżnicowaną czernią, naturalnymi, nasyconymi kolorami i znakomitymi przejściami tonalnymi. Użytkownik może również samodzielnie dokonywać precyzyjnych zmian parametrów obrazu (np. temperatura barw, balans kolorów, krzywa gamma), a także uruchomić specjalny filtr, który sprawia, że kolory są bardziej nasycone, a obraz uzyskuje większą głębię.

Informacje

Typ projektor LCD (16:9)Full HD

Cena 12 900 zł

Dystrybutor SLX www.slx.pl

Wymiary 33,4 x 12,5 x 35,2 cm

Waga 5,6 kg

Funkcje mechaniczna regulacja zoomu, ostrości, położenia obiektywu w pionie i poziomie, projekcja tylna, odwrócona, wybór proporcji ekranu, cyfrowa korekta geometrii, progresywne skanowanie, cyfrowa korekcja gamma, zaawansowana regulacja barw, ekonomiczny tryb pracy lampy, dynamiczna przesłona, obsługa sygnału 1080p/24

Złącza 2 x HDMI 1.3, S-Video, komponentowe, kompozytowe, VGA, trigger 12 V, RS232

Kontrast 13 000:1

Jasność 1000 ANSI lumenów

Trwałość lampy 5000 godz.

Rozdzielczość 1920 x 1080

Głośność 19 dB

Główni rywale

Sanyo PLV-Z2000 10 999 zł

Bardzo dobrze wyposa.ony projektor LCD Full HD, generujący obraz z doskonałym kontrastem, naturalnymi barwami i głęboką czernią, ale przeciętną ostrością.

Panasonic PT-AE1000E 12 999 zł

Łatwy w obsłudze projektor z panelami LCD Full HD, wyposa.ony w bogaty zestaw gniazd, wyświetlający wysokiej jakości obraz.