Mitsubishi: nowe nagrywarki Blu-ray

Na rynku japońskim pojawią się wkrótce dwie nowe stacjonarne nagrywarki Blu-ray firmy Mitsubishi. Mowa tu o wyposażonych w dyski twarde modelach o oznaczeniach VR-BZ200 i DVR-BZ100.

Modele VR-BZ200 i DVR-BZ100 należą do nowej serii o oznaczeniu "REAL Blu-ray". Oba wyposażone zostały w dyski twarde o pojemności, odpowiednio, 500 GB i 250 GB oraz wsparcie dla specyfikacji Blu-ray AVCREC.

Nowości Mitsubishi

Nowości Mitsubishi

Dzięki temu pozwalają na zapis 2-godzinnego materiału w rozdzielczości HD - 1920 x 1080 pikseli - na tanich 4,7-gigabajtowych płytach DVD-R/RW przy wykorzystaniu standardu kodowania MPEG-4 AVC/H.264 (do ośmiu godzin na jednowarstwowym krążku Blu-ray). Niestety - wspomniana specyfikacja przewidziana jest wyłącznie dla powstałego w Japonii formatu telewizji cyfrowej ISDB (Integrated Services Digital Broadcasting).

Na zdjęciu widoczny pilot z dotykowym ekranem

Na zdjęciu widoczny pilot z dotykowym ekranem

Urządzenia wyposażone zostały ponadto w wyjście HDMI, wyjścia D1/D2/D3/D4, wyjście S-Video oraz moduł 10BASE-T/100BASE-TX. Umożliwiają również nagrywanie dwóch strumieni HD jednocześnie oraz oddają do dyspozycji użytkownika piloty zdalnego sterowania obsługiwane za pomocą dotykowego wyświetlacza LCD.

Nowości pojawią się na rynku japońskim 24 maja w cenie (po przeliczeniu z jenów) 2000 USD i 1650 USD.


Zobacz również