Mitsubishi rezygnuje z nośników pamięci

Mitsubishi Chemical Corporation ogłosiła dziś podpisanie umowy, na mocy której część działalności spółki związana z nośnikami pamięci, w tym dyskami optycznymi i pamięciami USB oraz inne działalności zarządzane globalnie przez firmy z grupy Verbatim, zostaną sprzedane firmie CMC Magnetics Corporation.


Założona w 1978 r. firma CMC działa na rynku nośników pamięci i jest największym na świecie producentem dysków optycznych. Przez lata współpracy z MCC opartej na licencjonowaniu technologii produkcji dysków optycznych, obu firmom udało się wypracować solidne partnerstwo. Celem MCC będzie intensyfikacja działań związanych z zarządzaniem portfolio biznesowym Mitsubishi Chemical Holdings Group zgodnie z planem średniookresowym APTSIS 20. Z kolei CMC zamierza rozszerzyć działalność związaną z nośnikami pamięci nie tylko przez stosowanie własnych technologii produkcji, ale także wykorzystanie globalnej sieci sprzedaży grupy MCC oraz jej rozwiązań, aby umowa była korzystna dla obu stron.

Mitsubishi rezygnuje z nośników pamięci

jak podsumował proces Clive Alberts, prezes Verbatim EUMEA:

– Zmiana właściciela Verbatim jest uzasadniona biznesowo i dobra dla wszystkich stron. Z perspektywy firmy MCC marka Verbatim była najmniej związana z jej podstawową działalnością B2B w branży chemicznej, a ponadto sprzedaż ta jest zgodna z planami średniookresowymi kierownictwa. Z perspektywy firmy CMC integracja pionowa daje okazję nie tylko do dalszego wzmocnienia pozycji lidera na rynku nośników optycznych, ale także rozszerzenia portfolio o nowe kategorie produktów i wykorzystania kanałów sprzedaży obsługiwanych dotychczas w ramach globalnych operacji sprzedażowych i marketingowych Verbatim. Jako Verbatim zyskujemy nowego, dynamicznego właściciela, który zapewni nam warunki do rozwoju biznesowego, wzmacniając jednocześnie naszą pozycję w branży nośników pamięci i wykorzystując naszą infrastrukturę, a także wiedzę i doświadczenie w zakresie sprzedaży i marketingu, aby wejść w nowe segmenty rynku. Po łacinie nazwa „verbatim” oznacza „dosłownie” i od początku istnienia firmy wyraża ona nasz stosunek do dokładnego i bezbłędnego zapisu danych. Zmiana właściciela nie zmienia nic w kwestii korporacyjnych zasad dotyczących jakości i niezawodności, które zapewniły nam sukces w ostatnim pięćdziesięcioleciu. Nasi klienci mogą być pewni, że nadal kupują rozwiązania technologiczne godne zaufania.

Informacje o firmie Verbatim

  • Firma Verbatim została założona w 1969 r. (w tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie działalności).
  • W 1985 r. została przejęta przez firmę Kodak, a w 1990 r. przez koncern Mitsubishi Chemical Corporation (MCC)
  • Produkty Verbatim są sprzedawane w ponad 120 krajach, a oferta obejmuje m.in. optyczne nośniki pamięci, napędy USB, karty pamięci, dyski twarde, dyski SSD, akcesoria do urządzeń mobilnych, oświetlenie LED i filamenty do drukarek 3D
  • Firma Verbatim współpracuje z CMC od lat 90. ubiegłego wieku
  • Europejska siedziba główna Verbatim znajduje się w niemieckim Eschborn, północnoamerykańska w Charlotte, a azjatycka w Hongkongu.

Informacje o firmie CMC Magnetics

  • Siedziba główna CMC Magnetics Corporation znajduje się w Tajpej na Tajwanie
  • Firma została założona w grudniu 1978 r.
  • Firma CMC Magnetics opracowuje, produkuje i sprzedaje nośniki optyczne (CD, DVD i Blu-Ray). Należą do niej dwie fabryki nośników optycznych: jedna na Tajwanie (Taoyuan), a druga w Chinach (Nantong w prowincji Jiangsu).Pozostałe sektory działalności spółek zależnych: film, zarządzanie treścią, produkcja paneli dotykowych i gastronomia