Mitsubishi wstrzymuje produkcję laserowych TV

Przedstawiciele firmy Mitsubishi poinformowali o czasowym wstrzymaniu produkcji telewizorów laserowych z serii LaserVue.

Japońska firma jest głównym promotorem technologii Laser TV. Wykorzystuje ona do generowania obrazu lasery w trzech kolorach - niebieskim, czerwonym i zielonym. Takie rozwiązanie zapewnia obraz o doskonałych parametrach i umożliwia produkowanie wyświetlaczy średnio o 25% tańszych w porównaniu do telewizorów plazmowych i LCD. Przedstawiciele Mitsubishi deklarują także, że urządzenia takie są znacznie mniejsze i bardziej energooszczędne niż telewizory wykorzystujące jedną z konkurencyjnych technologii (plazma i LCD).

Mitsubishi wstrzymuje produkcję laserowych TV

Mitsubishi LaserVue

Wspomnianą energooszczędność potwierdził specjalnie przygotowany pokaz na styczniowych targach CES. 65-calowy telewizor LaserVue (rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, technologia 120 Hz, jasność na poziomie 500 cd/m2, cena - 7000 USD) ustawiono obok plazmowego odpowiednika, natomiast odpowiednie urządzenie mierzyło ich pobór mocy. Okazało się, że laserowy TV mógł się pochwalić pięć razy mniejszym apetytem na energię (98W).

Obecnie jednak firma Mitsubishi czasowo wstrzymała produkcję odbiorników LaserVue. Powody tej decyzji nie są do końca jasne. Przedstawiciele japońskiego producenta wspomnieli jedynie o napotkanych "problemach produkcyjnych".