MkS_Vir 2002

Historia programu MkS_Vir sięga lat 90. ubiegłego wieku, kiedy pojawiła się pierwsza wersja - napisana jeszcze do systemu DOS.

Historia programu MkS_Vir sięga lat 90. ubiegłego wieku, kiedy pojawiła się pierwsza wersja - napisana jeszcze do systemu DOS.

Teraz otrzymaliśmy do testów wersję 2002. Pierwsze zaskoczenie spotyka użytkownika po otwarciu pudełka - oprócz krążka CD z programem znajduje się tam instrukcja w nietypowym formacie, 5 zestawów przyklejanych karteczek- przypominajek oraz... 3 małe paczuszki dropsów miętowych. Przed zainstalowaniem i uruchomieniem programu warto przeczytać instrukcję (zawiera nie tylko podręcznik obsługi MkS_Vir, ale także sporo ciekawych ogólnych informacji o wirusach, robakach i koniach trojańskich).

Interfejs programu przypomina inne sprzedawane obecnie programy antywirusowe, a aplikacja jest zdecydowanie wygodniejsza w użyciu od poprzednich wersji. MkS_Vir 2002 spełnia wszystkie wymogi stawiane przed współczesnym programem antywirusowym - nadzoruje pocztę elektroniczną, potrafi także automatycznie pobierać z Internetu uaktualnienia programu i bazy wirusów, kontroluje pliki przy próbie ich odczytu czy modyfikacji (za pomocą działającego w tle skanera). Program został wyposażony w moduł MkS Administrator, przeznaczony do centralnego zarządzania antywirusami zainstalowanymi w komputerach w sieci. Co ciekawe, jest także - obecnie w fazie beta - wersja MkS_Vir do Linuksa. Systemy oparte na Linuksie są narażone na ataki robaków internetowych, rozprzestrzeniających się przez pocztę elektroniczną.

Rodzaj program antywirusowy

Producent MKS

Informacje MKS, www.mks.com.pl

Cena 252 zł (licencja na 1 stanowisko z rocznym abonamentem)