Mks_Vir 2007 - skuteczny i nowoczesny antywirus

Antywirus

Mks_Vir 2007 - skuteczny i nowoczesny antywirus

Przeglądanie raportów

To oczywiście najważniejszy moduł całego programu, bo to od jego skuteczności i szybkości działania będzie zależało bezpieczeństwo twojego komputera. Ku naszemu zdumieniu program działał bez większych problemów na komputerze z procesorem Celeron 433 MHz. Co prawda uruchamianie Windows trwało bardzo długo, jednak można było bez problemu uruchomić edytor tekstu, przeglądarkę i inne aplikacje biurowe, co dobrze świadczy o wykorzystaniu zasobów przez silnik skanujący.

Monitor systemu to działający w czasie rzeczywistym moduł sprawdzający otwierane lub zapisywane pliki przez wszystkie działające programy. Jeśli jest on aktywny, nie musisz się obawiać, że pomiędzy jednym skanowaniem a drugim system zostanie bez ochrony. Jest to obecnie standardowe rozwiązanie w programach antywirusowych. Przetestowaliśmy skuteczność wykrywania robaków pocztowych, koni trojańskich i wirusów dla systemu Windows.

W efekcie na 15403 zainfekowane archiwa program znalazł 13281 zarażonych plików, co daje mu 87% skuteczności. Biorąc pod uwagę fakt, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo znalezienia w poczcie lub na dysku aż takiej ilości zagrożeń, można śmiało powiedzieć, że jest to rozwiązanie w zupełności wystarczające do zastosowań domowych. Szybkość skanowania jest również imponująca, bo testowe katalogi zostały sprawdzone w niespełna kwadrans (13 minut i 29 sekund).

Po zakończeniu skanowania dostępny jest szczegółowy raport. Jedyną wadą skanera, jaką udało nam się znaleźć, jest długość generowania szczegółowego raportu. Z drugiej strony trudno się dziwić, skoro producent postanowił wyszczególnić każde zagrożenie osobną ikoną. Nawet eksport wyników do HTML niewiele pomógł, bo plik zajmował ponad 17 MB i przeglądarka internetowa miała kłopot z otwarciem takiej ilości danych.

Mks_Vir 2007 - skuteczny i nowoczesny antywirus

Pomoc jest krótka, ale treściwa. Szkoda, że nie ma podręcznika papierowego

Wady i zalety

Plusy:

+ szybkie skanowanie

+ zadowalająca skuteczność

+ możliwość instalacji na starszych komputerach

+ dobrze zabezpieczona zapora sieciowa

Minusy:

- niezbyt intuicyjny interfejs

- brak instrukcji obsługi

- denerwujące powiadomienia o zmianach w rejestrze

Pobierz plik

Więcej informacji (w tym cennik) dostępnych jest na stronie producenta.