Mniej MP3

Sieciowy serwis MP3.com oświadczył, że ograniczy dostęp do utworów muzycznych, znajdujących się w internetowej bazie My.MP3.com.

Zgodnie z orzeczeniem amerykańskiego sądu, firma MP3.com naruszyła prawa autorskie największych wytwórni płytowych na świecie poprzez stworzenie bazy zawierającej ponad 80 tys. albumów (stanowiącej część serwisu). Usługa My.MP3.com umożliwia posiadaczom oryginalnych nagrań rejestrację płyt w bazie danych firmy, umieszczenie utworów na serwerze My.MP3.com i możliwość odsłuchiwania ich na dowolnym komputerze bez potrzeby korzystania z oryginalnej płyty CD. W odpowiedzi na orzeczenie firma MP3.com zadeklarowała, że zablokuje dostęp do niektórych utworów będących własnością większych wytwórni płytowych.

"Wprawdzie nie zgadzamy się z decyzją sądu, ale pragniemy wyrazić naszą dobrą wolę i szczerą chęć znalezienia polubownego rozwiązania tego sporu. Prowadzimy cały czas pertraktacje z głównymi wytwórniami fonograficznymi w celu ustalenia zasad współpracy oraz formy licencjonowania ich muzyki" - oświadczył prezes MP3.com Robin Richard.

Oskarżenie MP3.com przez Recording Industry Association of America (RIAA) to część antypirackiej krucjaty, jaką rozpoczęły wytwórnie płytowe w odpowiedzi na rosnącą popularność technologii MP3.


Zobacz również