Mniejsze wymiary, ale większe możliwości

Camedia C-700 Ultra Zoom to najmniejszy na świecie aparat cyfrowy wyposażony w 10x zoom optyczny.

Według zapowiedzi firmy Olympus, ich najnowszy produkt Camedia C-700 Ultra Zoom jest najmniejszym modelem aparatu cyfrowego wyposażonym w 10x zoom optyczny, 2.1 MP matrycę CCD oraz soczewki F2.8 które odpowiadają obiektywom 38-380 mm stosowanym w tradycyjnych lustrzankach, dzięki którym mamy możliwość korzystania z 27x zoomu cyfrowego.

Dodatkowo aparat wyposażony został w wyświetlacz LCD o przekątnej 3.8 cm, który skutecznie ułatwia poruszanie się po funkcjach menu. Użytkownik może wybrać opcję ustawień automatycznych lub pracować w trybie ręcznym, co pozwala mu na ustawianie czasu przesłony nawet do 16 sekund. Poza tym mamy do dyspozycji funkcję automatycznego naświetlania, pozycjonowania oraz ustawiania balansu bieli (funkcja ta może być również modyfikowana ręcznie), a także możliwość automatycznego lub manualnego ustawiania ostrości.

Zrobione zdjęcia przechowywane są na karcie SmartMedia o pojemności 8 MB, które następnie mogą zostać przesłane do komputera stacjonarnego (Macintosh lub PC) przez port USB. Zgodnie z tym co podaje firma Olympus model Camedia C-700 Ultra Zoom pojawi się w sprzedaży późnym majem, a jego cena wynosić ma 599.99 GBP łącznie z VAT.

www.olympus.co.uk


Zobacz również