Mniejszy Memory Stick

Sony zapowiada na przyszły rok mniejszą wersję karty pamięci Memory Stick i udziela licencji na ten produkt kolejnym producentom.

Przedstawiciele Sony zapowiedzieli rychłe wprowadzenie na rynek jeszcze bardziej zminiaturyzowanej wersji swojego "wynalazku" - Memory Stick. W ten sposób firma zamierza poszerzyć wachlarz zastosowań swego produktu w kamerach wideo, cyfrowych aparatach fotograficznych czy też komputerach. Pozycja Sony na rynku miniaturowych pamięci masowych zagrożona jest przez konkurencyjny produkt - kartę SD, promowaną przez koncerny Matsushita, Toshiba oraz SanDisc. Firma Sony stara się więc przekonać do Memory Stick jak największą liczbę producentów sprzętu komputerowego i audio-wideo. Do lutego bieżącego roku ponad czterdzieści cztery firmy podpisały umowy licencyjne na zastosowanie Memory Stick w wytwarzanych przez siebie urządzeniach. Koncern Fujitsu otrzymał także licencję na produkcje samej karty MS.

Wydaje się, iż poszerzając krąg firm zaangażowanych w rozwój technologii Memory Stick, koncern Sony chce uniknąć powtórzenia błędów przeszłości. Nieodpowiednia promocja, stworzonego przez japońskiego giganta systemu Betamax, przyczyniła się do fiaska tego standardu, mimo że był on technologicznie bardziej zaawansowany niż królujący dzisiaj VHS.


Zobacz również