Mobile X2- nowa bezprzewodowa karta pamięci SD

Eye-Fi zaprezentowało nową kartę pamięci SD, która pozwala na bezprzewodowe połączenia aparatu ze smartfonem czy tabletem. Mobile X2 trafi do sklepów 17 kwietnia i będzie kosztowała 79,99 dolarów (około 219 zł).

Karta pamięci SD Eye-Fi Mobile X2 o pojemności 8GB pozwala na bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z aparatu bezpośrednio na smartfony czy tablety. Technologia Direct Mode pozwala w tej chwili na połączenia się z urządzeniami wyposażonymi w systemy Android lub Apple OS. Przesyłanie zdjęć będzie możliwe dzięki darmowym aplikacjom, które będą dostępne już niebawem.

"Technologia Direct Mode umożliwi nam wypełnienie luki między tradycyjnie pojmowaną fotografią a błyskawicznie rozwijającym się światem urządzeń mobilnych" - powiedział Jef Holove, CEO firmy Eye-Fi. " Za pomocą Direct Mode i nowych aplikacji na platformy Android i iOS bezprzewodowa łączność urządzeń mobilnych stanie się dostępna również dla istniejących już, starszych aparatów fotograficznych".

Zobacz również:

  • Nintendo Switch – jaką kartę pamięci kupić? [Poradnik]
  • Dwa nowe MacBooki po wakacjach. O jakie modele chodzi?

Mobile X2 jest 8 gigabajtową, nowszą wersją karty Connect X2, która również jest produkowana przez firmę Eye-Fi. Producent zapowiedział, że funkcją Direct Mode będzie dostępna również dla posiadaczy kart typu Connect po dokonaniu darmowej aktualizacji.

Karta pamięci SD Eye-Fi Mobile X2 będzie dostępna w sprzedaży od 17 kwietnia bieżącego roku. Trzeba będzie za nią zapłacić 79,99 dolarów (około 219 zł).