Mobilna WPtv już w twoim telefonie komórkowym

Użytkownicy telefonów komorkowych już mogą korzystać z telewizji internetowej WPtv. W jej ofercie znajdziemy 12 kanałów tematycznych m.in. Biznes i Sport. Jest to usługa ogólnodostępna i bezpłatna - jedyny koszt to opłata za transfer danych.

Z internetowej telewizji WP można już korzystać za pośrednictwem telefonu komórkowego. Mobilna WPtv jest ogólnodostępna i całkowicie bezpłatna. Użytkownik musi jedynie zapłacić za transfer danych według taryfy ustalonej przez operatora (połączenie za pomocą wi-fi jest darmowe). Do obsługi WPtv potrzebny jest telefon obsługujący XHTML i akceptujący pliki wideo w formatach 3gp lub mov.

W ofercie mobilnej telewizji Wirtualnej Polski znajduje się 12 kanałów tematycznych, m.in. Sensacje, Teledyski, Lifestyle, Moto, Film, Gry, Sport, Biznes. Każdego dnia do serwisu jest dodawanych ponad 50 nowych materiałów wideo.

"W chwili udostępnienia WPtv w wersji mobilnej potencjalny zasięg techniczny naszej telewizji stał się większy niż w przypadku tradycyjnych telewizji programowych, nadawanych w systemie naziemnym, kablowym lub satelitarnym" - mówi Łukasz Skalik, kierownik telewizji WPtv

Według danych firmy badawczej Megapanel PBI/Gemius, w listopadzie minionego roku WPtv miała ponad 1,5 miliona użytkowników. Ponadto internauci korzystający z mobilnego serwisu WPtv pobierają każdego miesiąca prawie 35 terabajtów danych.