Mobilna konsola N-Gage w sprzedaży

Od 7 października komórkowi amatorzy gier z całego świata (w tym z Polski) będą mogli zapoznać się z możliwościami mobilnej konsoli trójzakresowej N-Gage – nowej kategorii urządzeń powszechnego użytku do interaktywnych rozgrywek.

Konsola N-Gage stanowi pierwszą tego typu w Polsce, nową kategorią bezprzewodowych urządzeń do interaktywnych rozgrywek, w których może uczestniczyć wiele osób. Za jej pomocą są dostępne najnowsze hity ze świata gier, jednakże sposób rozgrywek jest odmienny od dotychczasowego: połączenia uzyskuje się lokalnie przez porty Bluetooth albo na dużych odległościach za pomocą transmisji GPRS.

Mobilna konsola N-Gage odtwarza również muzykę cyfrową w formacie MP3 i AAC, pozwalając dodatkowo na nagrywanie w standardzie AAC. Konsola umożliwia słuchanie stereofonicznego radia FM, będąc jednocześnie trójzakresowym telefonem komórkowym, operującym w sieciach GSM 900/1800/1900.

Cena jednej gry na karcie MMC (standardowo za ok. 200 zł) ma być różna w zależności od rodzaju oferowanej gry, a poszczególne tytuły będą wchodziły do sprzedaży sukcesywnie. Do końca roku firma planuje wprowadzenie łącznie 15 tytułów. W Polsce konsolę można kupić w sklepach Media Markt i salonach MPiK oraz w firmowych salonach Nokii – za około 1600 zł. Dystrybutorem gier do N-Gage w Polsce jest firma Cenega Poland.