Mobilna nagrywarka HD DVD-RW od Toshiby

Smukła nagrywarka płyt HD DVD-RW została zaprezentowana przez Toshibę w trakcie odbywających się w Taipei targów Computex. Napęd o oznaczeniu SD-L912A przeznaczony jest do montażu w koputerach przenośnych.

Urządzenie może odczytywać dane z jedno- i dwuwarstwowych płyt HD DVD, jak też zapisywać je na takich nośnikach. Ponadto zapewnia odczyt i zapis na płytach HD DVD, DVD i CD.

Nagrywarka płyt HD DVD-RW Toshiba SD-L912A

Nagrywarka płyt HD DVD-RW Toshiba SD-L912A

Producent ma nadzieję, iż napęd znajdzie uznanie wytwórców notebooków multimedialnych. Rośnie bowiem potrzeba archiwizacji coraz większych ilości danych (gromadzonych w wyniku np. nagrywania transmisji telewizji w wysokiej rozdzielczości lub edycji wideo HD), a płyty HD DVD "single layer" mogą jej przechować czterokrotnie więcej niż DVD

Urządzenie spełnia wymogi unijnej dyrektywy ROHS, która nakłada na producentów obowiązek ograniczenia stosowania niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Cena napędu nie została jak na razie ujawniona, wiadomo jednak, iż nie będzie on dostępny w sprzedaży za pośrednictwem standardowych kanałów resellerskich, a jedynie sprzedawany hurtowo koncernom wytwarzającym komputery przenośne.


Zobacz również