Mobilna telewizja w Play. Można zgłaszać się do testów

W dobie YouTube’a i VOD klasyczna linearna telewizja wygląda nieco przestarzale, ale nie przeszkadza to sieci Play w prowadzeniu testów nowej telewizji mobilnej. Oparta będzie ona o technologię streamingu. Partnerem operatora będzie firma Next Plus. Klienci sieci mogą obecnie się zapisywać do testów.

Wydawać by się mogło, że klasyczna telewizja na urządzeniach mobilnych nie ma racji bytu. Internauci przyzwyczajeni są już do oglądania materiałów wideo w momencie kiedy im pasuje, bez konieczności dostosowania się do ramówki. Serwisy z filmami w modelu VOD oraz internetowe repozytoria materiałów wideo z YouTube na czele to znacznie wygodniejszy model, niźli klasyczna linearna telewizja.

Mimo to sieć Play rozpoczyna testy nowej usługi telewizji mobilnej. Parnerem w przedsięwzięciu jest firma Next Plus. W ofercie znajdą się wybrane kanały telewizyjne, kamerki internetowe oraz filmy VOD. Materiały oglądać będzie można na smartfonach i tabletach z systemem Android w wersji przynamniej 4.0 oraz na komputerach przez aplikację opartą o Microsoft Silverlight. Na stronie internetowej promującej usługę można zapoznać się z trzema kanałami live, które będą dostępne w mobilnej telewizji Play.

W czasie testów operator obiecuje nie odliczać pobranych danych w ramach usługi z wykupionego przez klienta pakietu, ale nie wiadomo jeszcze czy w ten sam sposób będzie działać to już po starcie. Zapisy dla klientów sieci Play odbywają się na stronie <a href="http://tv.play.pl/" style="text-decoration:none;">tv.play.pl</a>. Aby wziąć w nich udział należy podać numer telefonu, adres email oraz kod pocztowy, a następnie przepisać kod wysłany SMS-em. Informacja o zakwalifikowaniu użytkownika do testów zostanie przekazana na początku sierpnia, a same testy będą trwały do września.