Mobilne centrum inwestora giełdowego - Nokia e90 Communicator Limited Edition. Wideoprezentacja.

W dniu 11. grudnia br. w budynku warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zaprezentowano nową wersję telefonu Nokia e90 Communicator. Fiński producent wraz z portalem Bankier.pl pokazał znane już od kilku miesięcy urządzenie multimedialne w wersji Limited Edition - wzbogaconej o aplikację giełdową mInwestor Bankier.pl oraz słuchawkę bluetooth bh-200 i kartę pamięci o pojemności 2GB.

Posiadacz tego modelu Communicatora będzie miał możliwość monitorowania w czasie rzeczywistym wszystkich danych niezbędnych dla inwestora giełdowego - takich jak kursy walorów, arkusze zleceń, listy transakcji danego instrumentu czy wykresy. Aplikacja mInwestor Bankier.pl została zainstalowana tylko w 1000-u sztuk telefonów Nokia e90. Korzystanie z niej jest bezpłatne przez pierwsze 3 miesiące od rejestracji. Ta aplikacja pozwala na dostęp do pełnych danych giełdowych w tym samym momencie, w którym opublikuje je system. Pozwala to podejmować decyzje inwestycyjne dużo szybciej. Tak więc jest to pierwsze mobilne urządzenie, które dostarcza dane z Giełdy Papierów Wartościowych w czasie rzeczywistym.Nie udało nam się dowiedzieć nic więcej o ewentualnym rozszerzeniu oferty na inne modele telefonów. Aplikacja mInwestor prawdopodobnie pozostanie dobrem ekskluzywnym, dostępnym tylko w tej limitowanej serii Nokii. Nokia podkreśliła tą oryginalność swojego produktu poprzez grawerowany napis na przednim panelu Communicatora. Seria Limited liczy tylko 1000 sztuk i jest już dostępna w sprzedaży w cenie 3999 zł.

Nokia e90 Communicator Limited Edition to propozycja skierowana głównie do aktywnych graczy giełdowych i pracowników sektora finansowego.

Ale dzięki swojej multimedialności, Nokia e90 jest też dobrym rozwiązaniem dla osób potrzebujących szybkiego kontaktu mailowego czy edycji dokumenów biurowych. Pracę z urządzeniem ułatwia ekran imponujących rozmiarów jak na telefon komórkowy - o rozdzielczości 800 na 352 pixeli.

Klawiatura w układzie QWERTY pozwala na szybkie pisanie oraz swobodne korzystanie z internetu. Komunikacja dzięki sieci W-LAN oraz transmisja danych 3G jest standardem w tej klasy urządzeniach multimedialnych. Dodatkowo znajdziemy tu odbiornik sygnału GPS z aplikacją Nokia Maps, radio FM i odtwarzacz audio-video. Aparat fotograficzny o matrycy 3.2 mpix z lampą błyskową oraz druga kamera do video-rozmów to funkcje które każdemu sprawią przyjemność. A komunikację w biurze ułatwi skutecznie działający zestaw głośnomówiący. Wszystko to działa w oparciu o system operacyjny Symbian s60 i sprawia że Nokia e90 Communicator Limited Edition wydaje się być interesującą propozycją dla ludzi biznesu jak i tych zafascynowanych możliwościami oferowanych przez nowe technologie. To multimedialny kombajn przyszłości a wolnej chwili zabawka dla dużego chłopca pozwalająca na chwilę wytchnienia...

Na koniec informujemy, że pierwotna wersja Nokii e90 bez preinstalowanej aplikacji giełdowej jest dostępna w cenie już około 2500 zł.

Dane techniczne:

waga z baterią: 242 g.

wymiary: 132 x 57 x 20 mm.

bateria BP-4L 1500 mAh.

karta pamięci 2GB microSD

+ słuchawka bluetooth bh-200

Oprogramowanie:

Platforma S60 Wersja 3.1 Edition

Symbian OS wersja 9.2

Java MIDP 2.0

Funkcje:

2 wyświetlacze

(wewnętrzny: 800 x 352 pikseli, true colors + zewnętrzny 240 x 320 pikseli, true colors)

aparat 3.2 Mpix. z lampą błyskową i autofocusem

kamera QCIF do połączeń wideo

odtwarzacz multimediów (MP3, AAC)

wbudowany WLAN 802.11g

mini USB, USB 2.0 z pełną prędkością

bluetooth 2.0

wbudowany moduł GPS z Nokia Mini Maps

radio stereofoniczne FM