Mobilne gadżety


<hr>

Creative Headphones HN-700

Informacje Creative Labs, tel. 022 8530266,http://www.creative.pl

Cena 160 zł

Mobilne gadżety
Hałas w podróży to największy wróg słuchającego muzyki z odtwarzacza MP3 czy ogladającego film na notebooku. Standardowe słuchawki nie sprawdzają się, jeśli chcesz z przyjemnością obcować z muzyką w hałaśliwym środku transportu. Creative opracował bardzo udany model HN-700 wyróżniający się wśród produktów oferowanych przez renomowanych producentów rynku audio nie tylko ceną, ale i wygodą użytkowania. Są to słuchawki o konstrukcji zamkniętej, która sama w sobie zapewnia lepszą izolację od dźwięków otoczenia niż w modelach dousznych czy otwartych. Na obudowie jednej z muszli słuchawkowych umieszczony jest mikrofon, który wychwytuje dźwięki z otoczenia. Działa analogicznie, jak stosowany w droższym modelu Jabry. Niepożądany szum zostaje zredukowany i można komfortowo słuchać muzyki. W porównaniu do modelu Jabry, Creative oferuje słabsze, mniej dźwięczne i przestrzenne brzmienie przy uruchomionej funkcji redukcji szumów. Jeśli ją wyłączysz, pozwala na słuchanie muzyki, co jest praktycznie niemożliwe w modelu Jabry. To zaleta, drugą jest regulator głośności w samych słuchawkach. Model HN-700 można złożyć i przechowywać w wytrzymałym skóropodobnym opakowaniu.

<hr>

KWorld DVB-T320U TV Stick

Informacje Pronox Technology, tel. 032 2075600,http://www.pronox.com.pl

Cena ok. 150 zł

Interfejs USB 2.0

Wejścia wideo nie

Tuner FM nie (odbiera stacje cyfrowe DVB-T)

Pilot tak

Mobilne gadżety
Miniaturowy tuner TV z interfejsem USB 2.0, przeznaczony zarówno do notebooka, jak i komputera stacjonarnego. Wyposażono go w podwójny tuner telewizyjny - analogowy i cyfrowy DVB-T. Urządzenie podłączane jest do portu USB, nie wymaga dodatkowego zasilania, a zgrabny system chowania wtyku USB gwarantuje, że w podróży klucz nie ulegnie uszkodzeniu. W komplecie znajdziesz także niewielką antenę DVB-T oraz płytę instalacyjną z firmowymi aplikacjami. Wraz z tunerem otrzymasz pilota zdalnego sterowania, przypominającego gabarytami nieco grubszą kartę kredytową. W wypadku odbioru analogowej telewizji tuner obsługuje jedynie dźwięk w trybie monofonicznym. W stacjach cyfrowych nie ma problemu z odbiorem stereo. Model ten nie pozwala także na przegrywanie filmów na dysk komputera, jak w większości tunerów TV (brak mu odpowiednich wejść). Obraz telewizyjny jest dobry, nie mieliśmy też problemów z wyszukiwaniem kanałów, zarówno korzystając z anteny naziemnej, jak i kablowej. Z przydatnych funkcji warto wymienić możliwość oglądania telewizji z przesunięciem czasowym (tzw. Time-Shift) oraz zapisywanie filmów na dysku w formatach MPEG 1/2/4.

<hr>

Pinnacle PCTV Hybrid Pro Card

Informacje Alstor, tel. 022 6754510,http://www.alstor.com.pl

Cena 359 zł

Interfejs PCMCIA

Wejścia wideo tak

Tuner FM tak

Pilot tak

Mobilne gadżety
Polecany przez nas tuner Pinnacle nie wymaga zewnętrznego zasilania, a po umieszczeniu w slocie notebooka praktycznie nie zwiększa jego gabarytów. W zestawie z typową kartą PCMCIA otrzymujemy niewielką antenę, dodatkowy kabel pozwalający na podłączenie karty do standardowego wtyku przewodu antenowego oraz rozgałęziacz wyposażony w wejścia wideo (kompozyt i S-Video). Za ich pośrednictwem do komputera można przegrywać filmy np. z kamery, magnetowidu czy odtwarzacza DVD. W zestawie znalazł się także wygodny, płaski pilot zdalnego sterowania. Programy z tunera cyfrowego i analogowego możemy zgrupować tak, aby były dostępne bez konieczności wyboru określonego źródła sygnału antenowego. Oprogramowanie pozwala na: odtwarzanie plików wideo: MPEG-1/2/4, XviD, WMV9, ASF, DV-AVI, audio: MP3, WMA, WAV, graficznych: JPG, GIF, BMP. Nagrywanie audycji TV można przeprowadzić z kompresją MPEG-1/2 oraz DivX/XviD i czterema poziomami jakości: VCD, SVCD, DVD-long play, DVD.

<hr>

Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Informacje Alstor, tel. 0226754510,http://www.alstor.com.pl

Cena 359 zł

Interfejs USB 2.0

Wejścia wideo nie

Tuner FM nie (odbiera stacje cyfrowe DVB-T)

Pilot tak

Mobilne gadżety
Model ten ma tuner analogowy i cyfrowy, brak za to wbudowanego tunera radiowego FM. Możliwy jest odbiór audycji radiowych emitowanych w standardzie DVB-T. Można także słuchać radia internetowego. Niewielki klucz USB rozszerza się przy końcu, skrywając standardowej wielkości gniazdo antenowe. W nim umieszczamy dołączoną w pudełku niewielką antenę lub też podłączamy tuner np. do telewizji kablowej. Obciążenie procesora komputera powodowane przez tuner TV jest umiarkowane i wynosi około 20 procent, a rośnie po uruchomieniu funkcji oglądania telewizji z przesunięciem czasowym (tzw. TimeShift). Wystarczy wcisnąć klawisz Pauza na pilocie, a w tle rozpocznie się nagrywanie aktualnie nadawanego programu, podczas gdy obraz zostanie zatrzymany. Po chwili można wznowić oglądanie, a dalsza część audycji będzie stale zapisywana w pamięci. MediaManager to program, który pozwala na zarządzanie multimediami zgromadzonymi w komputerze. Pliki audio i wideo można przekodować na inny format, jest także odtwarzacz audio-wideo większości formatów.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: