Mobilne gadżety


<hr>

MIO DigiWalker H610

Informacje Mio,http://www.mio.com.pl

Cena 1249 zł

Mobilne gadżety
W niewielkiej obudowie urządzenia udało się zintegrować imponujący zestaw komponentów - 2 GB pamięci, 400-megahercowy procesor Samsung S3C2440A oraz dotykowy ekran LCD o 2, 7-calowej przekątnej. Jest także gniazdo pamięci SD/MMC, które może służyć nie tylko do odtwarzania z kart flash plików audio MP3, lecz także plików wideo. Oczywiście jest także moduł GPS SiRFstar III oraz przeznaczona do niego antena.

Mimo miniaturowych rozmiarów pamięci MIO zawiera mapy 26 krajów przygotowane we współpracy z firmą Tele Atlas. Ich zaleta to możliwość prezentacji obrazu w trybie 2D i pseudo-3D, a szybki procesor oblicza trasy praktycznie natychmiast.

Polecenia głosowe słychać odpowiednio głośno i wyraźnie. Ekran ma słabe kąty widzenia, jednak umieszczony w pozycji wygodnej dla kierowcy wyświetla obraz bardzo wyraźny i kontrastowy. Zaletą niewielkich gabarytów jest możliwość bezproblemowego przenoszenia MIO, nawet w kieszeni. Dostajemy także samochodową i sieciową ładowarkę oraz uchwyt samochodowy. Wgrane oprogramowanie WorldMate, zawiera m.in. cyfrowy kompas, planszę z możliwością prezentacji zegarów z kilku stref czasowych jednocześnie, przeliczniki walut, miar, rozmiarów ubrań (!), kodów kierunkowych.

<hr>

Garmin eTrex Vista Cx

Informacje GARMIN,http://www.garmin.pl

Cena 1599 zł

Mobilne gadżety
Po pierwszym włączeniu eTrex Vista Cx podał pozycję mniej więcej po pięciu minutach. Niestety, w zadaszonych pojazdach (autobus, samochód) urządzenie zwykle traciło łączność z satelitami. Problem pojawił się nawet na obszarach mocno zurbanizowanych i w parkach miejskich, w których korony drzew zasłaniały większość nieba!

Brak modułu SiRFstar III sprawia, że Vista Cx nadaje się przede wszystkim na wypady w wysokie góry lub na jeziora, gdzie niebo nie jest niczym zasłonięte, a dostęp do gniazdka elektrycznego - utrudniony. Niewielki wyświetlacz będzie się doskonale prezentował na rowerowej kierownicy i nie obciąży cię zanadto podczas wspinaczki, natomiast nie daje możliwości szybkiego odczytania pozycji w samochodzie, kiedy uwaga powinna być raczej skupiona na drodze, a nie na mikroskopijnych ikonach.

Garmin eTrex Vista Cx wyposażony jest w masywną, wodoodporną obudowę z tworzywa sztucznego, obudowaną dodatkowo gumą. Kolorowy wyświetlacz 176x220 pikseli z obsługą 8-bitowej palety barw jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Producent deklaruje, że na bateriach sprzęt działa do 32 godzin. Karta microSD o pojemności 64 MB pozwala na przechowanie mapy Polski z siatką dróg oraz szczegółowe plany co ważniejszych miast.

<hr>

Kensington WiFi Finder Plus

Informacje Acco, tel. 022 5701801,http://www.kensington.pl

Cena 99 zł

Zastosowanie wykrywa punkty dostępowe Wi-Fi 802.11b/g

Wykrywanie urządzeń Bluetooth tak

Dodatki minilampka

Mobilne gadżety
Przydatny breloczek do kluczy dla osób często korzystających z darmowych hot spotów. WiFi Finder Plus wyszukuje sieć bezprzewodową Wi-Fi 802.11b/g bez konieczności włączania laptopa. Wykrywa również urządzenia Bluetooth i odrzuca inne sygnały o częstotliwości 2, 4GHz - telefonów bezprzewodowych, komórkowych lub mikrofalówek, unikając tym samym ryzyka błędnego wykrycia sieci. Pięć diod LED wskazuje, jak mocny jest sygnał, a urządzenie automatycznie wybiera sygnał najsilniejszy. Kensington WiFi Finder Plus wyszukuje tylko otwarte, niezabezpieczone sieci. Urządzenie zasilane jest baterią zegarkową. Dodatkowe wyposażenie to miniaturowa latarka włączana oddzielnym przyciskiem.

<hr>

Kensington PocketScan

Informacje Acco, tel. 022 5701801,http://www.kensington.pl

Cena 389 zł Interfejs USB

Skanowanie dwustronnych wizytówek tak

Rozpoznawanie tekstu tak

Obsługa języków angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski

Mobilne gadżety
To niewielkie urządzenie kryje przenośny skaner wizytówek, a oprogramowanie rozpoznające tekst potrafi odpowiednio skatalogować dane, umożliwiając ich szybkie wyeksportowanie po podłączeniu do komputera. Rozpoznaje język angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski. Funkcja Export Card Information umożliwia bezpośrednie eksportowanie danych do programów: Outlook, Outlook Express, Palm, Win CE a funkcja Infrared Transmission - do telefonów komórkowych i PDA. Kensington PocketScan umożliwia również skanowanie wizytówek dwustronnych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: