Mobilne gadżety


<hr>

Akasa Combo

Informacje Elemco, tel. 022 8773773,http://www.pcfan.com.pl

Cena 109 zł

Obsługiwane formaty kart pamięci Compact Flash type I/II, Micro Drive, Memory Stick (Duo), Memory Stick Pro (Duo), Smart Media, SD Mini Media Card, RS-MMS, T-Flash/Micro SD

Liczba gniazd USB 4

Dodatkowe zasilanie tak

Mobilne gadżety
Przenośny czytnik kart pamięci w ładnej obudowie to idealne narzędzie dla każdego miłośnika fotografii. Większość obecnie produkowanych aparatów cyfrowych pozwala na bezpośrednie kopiowanie zdjęć do komputera, ale często trwa to znacznie dłużej niż przy użyciu zewnętrznego czytnika kart pamięci korzystającego z interfejsu USB 2.0. Urządzenie wyróżnia się nie tylko ładną obudową, ale również zintegrowanym rozdzielaczem portów USB. Czytnik kart pamięci obsługuje karty: CF I, CF II, Microdrive, SM, SD, MMC, MS i jej odmiany oraz T-Flash. Wyposażony jest w trzy dodatkowe gniazda USB 2.0 i pozwala na podłączenie zewnętrznego zasilania (niezbędnego jedynie w razie korzystania z kilku urządzeń pobierających prąd bezpośrednio z gniazda USB). Odpowiedni zasilacz to element wyposażenia. Czytnik dostępny jest w trzech kolorach: białym, czerwonym i czarnym.

<hr>

Manhattan Notebook Cooling Pad

Informacje IC Intracom Polska, tel. 022 8649500,http://www.icintracom.com.pl

Cena 169 zł

Liczba wentylatorów 3

Regulacja prędkości wentylatorów nie

Zastosowanie wszystkie laptopy

Mobilne gadżety
Coraz częściej wybieramy laptop zamiast desktopu. Wydajną konfigurację z dwurdzeniowym procesorem możemy przecież kupić już od 3000 zł. Jednym z najczęstszych problemów jest przegrzewanie się tych urządzeń, szczególnie uciążliwe w okresie letnich upałów. Użytkownicy radzą sobie, obniżając mnożnik procesora, który dzięki temu mniej się nagrzewa. Obniża się jednak wydajność, co w niektórych wypadkach pogarsza jakość pracy bardziej wymagających aplikacji. Rozwiązaniem są dodatkowe podstawki pod laptop z wbudowanymi wentylatorami. Pozwalają skutecznie go schłodzić bez obniżania mnożnika. Opisywany model to jedna z prostszych konstrukcji tego typu. Wyposażona w trzy wentylatory zasilana jest bezpośrednio z gniazda USB, producent nie dołącza zasilacza sieciowego. Nie mamy również możliwości sterowania prędkością wentylatorów, możemy je jedynie włączyć lub wyłączyć. Wbrew temu, co pisze producent, nie pracują cicho. Brakuje także regulacji prędkości wentylatorów lub chociażby możliwości wyłączenia jednego z nich, a to spora wada. Urządzenie pasuje do każdego laptopa, a rozmiarami zbliżone jest do maszyny z 12,1-calową matrycą.

<hr>

Media-Tech 6 IN 1 SD/MMCCARD DRIVE 6 in 1 MT5007

Informacje Media-Tech, tel. 022 7603999,http://www.media-tech.pl

Cena 29 zł

Obsługiwane formaty kart pamięci SD, SD Mini, MMC, RS-MMC, T-Flash

Liczba gniazd USB 0

Praca jako przenośny dysk tak

Mobilne gadżety
Kolejne urządzenie w formie breloczka do kluczy. Tym razem jest to czytnik kart pamięci firmy Media-Tech. Obsługuje sześć standardów kart pamięci SD/MMC: SD, SD Mini, MMC, RS-MMC, T-Flash. Podłączasz go do gniazda USB. Ciekawą funkcją jest możliwość zamknięcia karty wewnątrz i korzystanie z czytnika jak z dysku przenośnego. W systemach Windows Me i nowszych urządzenie działa bez instalacji dodatkowego sterownika.

<hr>

Targus Top Loading Prism TLT047EU

Informacje Yamo, tel. 022 4296700,http://www.yamo.pl

Cena 160 zł

Mobilne gadżety
Torba typowo kobieca, z różowymi akcentami. Wykonana została z nylonu, przystosowana jest do laptopów z 15-calową matrycą. Maksymalne wymiary komputera nie powinny przekraczać 33,5x30x4,3 cm. Dosyć lekka (waży 1 kg) w niczym nie przypomina klasycznego pokrowca na notebook, wygląda raczej jak modna torebka dla nowoczesnej kobiety. Ładowana od góry ma trzy główne komory, w tym jedną zapinaną na zamek, która jest wzmocniona grubszymi przegrodami, aby dodatkowo chronić komputer. W dwóch pozostałych znajdują się uchwyty na PDA, telefon, klucze, etui na CD i organizer. Producent dołącza też utrzymaną w dopasowanych barwach niewielką kosmetyczkę, specjalnie z myślą o damskich potrzebach. Torba z uwagi na kształt oraz kolorystykę idealnie nadaje się nie tylko do przenoszenia laptopa, ale także na co dzień, pomieści najróżniejsze kobiece drobiazgi. Dostępna jest także w tonacji czarno-szarej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: