Mobilne głośniki Creative'a

Firma Creative przygotowała kilka gadżetów specjalnie dla posiadaczy przenośnych odtwarzaczy audio, którzy - w trosce o słuch - nie lubią zbyt długo korzystać ze słuchawek. Mowa tu o trzech nowych zestawach głośnikowych, przystosowanych do pracy właśnie z mobilnymi odtwarzaczami audio - TravelDock Zen Micro, TravelDock 900 oraz TravelSound 400.

Pierwszy z wymienionych zestawów, TravelDock Zen Micro, został zaprojektowany specjalnie do współpracy z odtwarzaczem marki Creative, Zen Micro. Moc jego czterech 1,5-calowych głośników to łącznie 8 watów. Zestaw waży ok. 340 g. Może być obsługiwany za pomocą pilota zdalnego sterowania (zasięg działania pilota to ok. 8 metrów. Do zasilania zestawu potrzebne są 4 baterie AA - jeden komplet baterii wystarcza na 25 godzin użytkowania głośników. TravelDock Zen Micro podłączony do adaptera AC doładowuje baterię odtwarzacza.

Mobilne głośniki Creative'a

Zestaw głośnikowy Creative TravelDock Zen Micro

W drugiej z nowości, zestawie TravelDock 900 łączna moc głośników to 4 W. Jest on lżejszy niż wymieniony wyżej model - bez baterii waży 258 g. Źródłem zasilania są w jego przypadku 4 baterie AAA, dzięki którym może on pracować przez 32 godziny.

Mobilne głośniki Creative'a

Zestaw głośnikowy Creative TravelDock 900

TravelSound 400 waży 273 g. Jest to waga bez 4 baterii AAA - jeden ich komplet wystarcza na 35 godzin ciągłego odtwarzania muzyki. Zestaw dysponuje dwoma głośnikami o mocy 2 W każdy.

Mobilne głośniki Creative'a

Zestaw głośnikowy Creative Zestaw głośnikowy Creative TravelSound 400

Ceny zestawów są następujące:

TravelSound 400 - 69,99 USD

TravelDock 900 - 79,99 USD

TravelDock Zen Micro - 129,99 USD

Więcej informacji: Creative