Mobilne głośniki Creative'a

Firma Creative przygotowała kilka gadżetów specjalnie dla posiadaczy przenośnych odtwarzaczy audio, którzy - w trosce o słuch - nie lubią zbyt długo korzystać ze słuchawek. Mowa tu o trzech nowych zestawach głośnikowych, przystosowanych do pracy właśnie z mobilnymi odtwarzaczami audio - TravelDock Zen Micro, TravelDock 900 oraz TravelSound 400.

Pierwszy z wymienionych zestawów, TravelDock Zen Micro, został zaprojektowany specjalnie do współpracy z odtwarzaczem marki Creative, Zen Micro. Moc jego czterech 1,5-calowych głośników to łącznie 8 watów. Zestaw waży ok. 340 g. Może być obsługiwany za pomocą pilota zdalnego sterowania (zasięg działania pilota to ok. 8 metrów. Do zasilania zestawu potrzebne są 4 baterie AA - jeden komplet baterii wystarcza na 25 godzin użytkowania głośników. TravelDock Zen Micro podłączony do adaptera AC doładowuje baterię odtwarzacza.

Zestaw głośnikowy Creative TravelDock Zen Micro

Zestaw głośnikowy Creative TravelDock Zen Micro

W drugiej z nowości, zestawie TravelDock 900 łączna moc głośników to 4 W. Jest on lżejszy niż wymieniony wyżej model - bez baterii waży 258 g. Źródłem zasilania są w jego przypadku 4 baterie AAA, dzięki którym może on pracować przez 32 godziny.

Zestaw głośnikowy Creative TravelDock 900

Zestaw głośnikowy Creative TravelDock 900

TravelSound 400 waży 273 g. Jest to waga bez 4 baterii AAA - jeden ich komplet wystarcza na 35 godzin ciągłego odtwarzania muzyki. Zestaw dysponuje dwoma głośnikami o mocy 2 W każdy.

Zestaw głośnikowy Creative Zestaw głośnikowy Creative TravelSound 400

Zestaw głośnikowy Creative Zestaw głośnikowy Creative TravelSound 400

Ceny zestawów są następujące:

TravelSound 400 - 69,99 USD

TravelDock 900 - 79,99 USD

TravelDock Zen Micro - 129,99 USD

Więcej informacji: Creative