Mobilno-fotograficzne nowości Epsona

Firma Epson zaprezentowała dwie nowe przenośne drukarki fotograficzne z serii PictureMate - modele PM240 i PM280. Oba potrafią drukować zdjęcia w formacie 10x15 cm oraz wyposażone zostały m.in. w technologię PhotoEnhance.

PM240 i PM280 to urządzenia potrafiące wydrukować zdjęcie w formacie 10x15 cm w czasie 42 sekund. Różnią się od siebie przede wszystkim tym, że PM280 może się pochwalić wbudowaną nagrywarką CD umożliwiającą wydruk bezpośrednio z płyt CD lub "wypalenie" na nich plików z kart pamięci (wbudowany czytnik). Obie drukarki umożliwiają wydruk bezpośrednio z aparatów cyfrowych poprzez kabel USB lub PictBridge oraz drogą bezprzewodową dzięki dołączonemu modułowi Bluetooth (opcjonalnie). Korzystając z nowych urządzeń możemy być spokojni o trwałość zdjęć gdyż jak zapewnia producent, powinny one z powodzeniem wytrwać w albumie nawet 200 lat.

Mobilno-fotograficzne nowości Epsona

PictureMate 240

Nowe urządzenia korzystają z technologii PhotoEnhance mającej za zadanie poprawienie reprodukcji kolorów i kontrastu oraz współpracującej z głowicą MicroPiezo technologii Advanced Variable Sized Droplet Technology (Advanced VSDT) zapewniającej krople atramentu w pięciu różnych objętościach (najmniejsza to dwa pikolitry).

Zobacz również:

  • Drukarki, które mają wpływ na zmiany klimatyczne
  • Recenzja: Canon PIXMA TS3450
  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 01.08.2021]

Warto też wspomnieć o bardzo przydatnym 2,5-calowym wyświetlaczu LCD oraz możliwości dodania do drukowanych zdjęć efektów takich jak sepia, ramki, cliparty i tekst. Oczywiście jak przystało na każdą mobilną drukarkę, istnieje możliwość skorzystania z wbudowanych akumulatorów.

PM240 i PM280 powinny trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 195 i 300 USD.