Mobilny Firefox Preview z większą ilością wyszukiwarek

Osoby używające na Androidzie przeglądarki Firefox Preview już wkrótce otrzymają możliwość wyboru większej ilości wyszukiwarek, będą mogły także usuwać domyślne.

Firefox nie tylko coraz bardziej dba o bezpieczeństwo użytkowników, ale również chce im dać jak największy wybór. Dlatego w przeznaczonej na Androida wersji Preview pojawi się wiele wyszukiwarek, o które prosili sami użytkownicy. Na tej liście swoje miejsce na pewno znajdą: Ecosia, Startpage, Yahoo, Reddit oraz YouTube. Już w tej chwili wybór nie jest mały - można korzystać z silników wyszukiwania Google, Amazon, Bing, DuckDuckGo, Qwant, Twitter oraz Wikipedii. Pojawi się tez możliwość usunięcia dowolnie wybranej, czego jeszcze żaden Firefox nie oferował.

Jeśli używasz edycji Firefox Preview, możesz w każdej chwili sprawdzić, czy masz już możliwość wyboru innych silników wyszukiwania. Wejdź w Ustawienia, a następnie do działu Wyszukiwanie i wybierz opcję Dodaj silnik wyszukiwania. Możesz wówczas wybrać jedną z domyślnych lub też dodać wybraną. Jeśli usuniesz domyślną, zostanie ona przeniesiona do menu wyboru. Według przecieków w sieci, nowa funkcja pojawi się w edycji Firefox Preview 3.1.

Źródło: Neowin