Mobilny IE6: wysokie wymagania

Microsoft już od jakiegoś czasu informował, że nowa wersja mobilnego Internet Explorera 6 (IE6) będzie posiadała dosyć wysokie wymagania. Jednak dopiero teraz dyrektor marketingu poinformowała, co dokładnie Microsoft miał na myśli.

Lena Goh, dyrektor marketingu urządzeń mobilnych w Microsofcie poinformowała, że najnowszy mobilny IE6 będzie wymagał procesora o częstotliwości aż 500 Mhz. Co więcej, polityka dystrybucji nowej wersji przeglądarki również ma być bardziej restrykcyjna niż obecnie. Internet Explorer dla urządzeń mobilnych będzie dostępny tylko z nowymi urządzeniami.

Wszystko więc wskazuje na to, że niewielu użytkowników zdecyduje się na zakup nowego smartfonu tylko po to, aby cieszyć się nową przeglądarką internetową od Microsoftu. Może się zatem okazać, że mobilny IE6 nie zyska takiej popularności, jak zakłada jego producent. Zwłaszcza w sytuacji, gdy na rynku znajduje się kilka konkurencyjnych przeglądarek nie tylko o mniejszych wymaganiach, ale także dostępnych na każde urządzenie, nie tylko to nowe.

W pierwszej kolejności premiera nowego mobilnego IE nastąpi wraz z wprowadzeniem telefonu Samsung Omnia i900 na rynek Chiński.