Mobilny Instagram dostaje obsługę prywatnych wiadomości

Mobilny serwis społecznościowy Instagram po wykupieniu go przez Facebooka stale się rozwija. Tym razem do aplikacji mobilnych została dodana nowa funkcja pozwalająca nareszcie wysyłać do innych użytkowników prywatne wiadomości w postaci fotografii z komentarzem.

Instagram to typowo mobilny serwis społecznościowy służący do dzielenia się ze znajomymi zdjęciami. Fotografie są w nim przycinane do kwadratu i nakładane są na nie specjalne, podkręcające kolory filtry. Do tej pory każdą fotografią można było dzielić się albo z całym światem, albo z obserwującą użytkownika grupą znajomych. Interakcja między użytkownikami odbywała się wyłącznie w sekcji komentarzy

Ponieważ młodzi ludzie coraz częściej opuszczają od Facebooka, ekipa stojąca za rozwojem wykupionego przez firmę Marka Zuckerberga i nadal modnego wśród młodzieży Instagramu dodała moduł prywatnych wiadomości. Od teraz można wysłać zdjęcie do innego użytkownika lub maksymalnie piętnastoosobowej grupy znajomych jednocześnie. Później można prowadzić dyskusję pod fotografią w formie dodawania komentarzy, a aplikacja powiadamia o otwarciu zdjęcia przez znajomego oraz nowych wiadomościach.

Zobacz również:

  • Facebook zmienia nazwę na Meta
  • Najlepsze aplikacje do robienia zdjęć na Androida
Mobilny Instagram dostaje obsługę prywatnych wiadomości

Wysyłanie prywatnych wiadomości ze zdjęciami bezpośrednio przez użytkowników Instagramu jest odpowiedzią na zdobywającą popularność aplikację Snapchat, którą Facebook chciał bez powodzenia przejąć. Nową wersję aplikacji Instagram 5.0 można pobrać ze sklepów Google Play na Androidzie oraz App Store na iOS.